Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Türkiye Genelinde Kutlandı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Türkiye Genelinde Kutlandı

haber haber - - 3 dk okuma süresi
52 0

Sivas

Sivas’ta Ethembey Parkı önünde sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar bir araya geldi. Grup, sloganlar eşliğinde Mevlana Caddesi’ndeki miting alanına yürüdü.

Kırıkkale

HAK-İŞ üyeleri Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Konuşmalarda emek ve alın terlerinin hakkı, hayat pahalılığı ve yoksullukla mücadele vurgulandı.

Kırşehir

Sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti mensupları sloganlar eşliğinde Cacabey Meydanı’na yürüdü. Konuşmaların ardından halay çekildi.

Niğde

HAK-İŞ üyeleri Belediye önünde toplandı. HAK-İŞ İl Başkanı, emeğin ve emekçinin bugünü ve geleceği için mücadele edeceklerini belirtti.

Gaziantep

HAK-İŞ üyeleri Kırkayak Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Ayrıca, İstasyon Meydanı’nda siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla etkinlik düzenlendi.

Şanlıurfa

Rabia Meydanı’nda bir araya gelen işçiler, çeşitli sloganlar attı. Hizmet-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı, hayat pahalılığı ve yoksullukla mücadele için meydanlarda olduklarını belirtti.

Malatya

1 Mayıs kapsamında sendikalar, siyasi parti temsilcileri ve işçilerin katılımıyla kortej yürüyüşü yapıldı. Yüzüncü Yıl Kavşağı’nda konuşmaların ardından halay çekildi.

Edirne

Sendika üyeleri Atatürk Bulvarı’nda bir araya geldi. Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Bölge Temsilcisi, emekçilerin sorunlarını dile getirdi.

Kırklareli ve Tekirdağ

Lüleburgaz’da sendika ve sivil toplum kuruluşları kortej yürüyüşü düzenledi. Etkinlikte, emekçilerin haklarını aramak için bir araya gelindi.

Erzurum

Havuzbaşı Kent Meydanı’nda toplanan HAK-İŞ üyeleri İsrail’in Gazze’ye saldırılarını kınadı. Sendika üyeleri konuşmalarda emeğin ve alın terinin hakkını savundu.

Bursa

TÜRK-İŞ tarafından yapılan kutlama etkinliğinde sendikaların üyeleri sloganlar atarak halay çekti. Genel Başkan, çalışanların haklarını ve vergi düzenlemelerini dile getirdi.

Ankara

DİSK ve KESK üyeleri Atatürk Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Konuşmaların ardından Kazım Karabekir Caddesi’nden Anadolu Meydanı’na kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

İstanbul

Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk sunuldu. Sendika üyeleri ve sivil toplum kuruluşları, Taksim Meydanı’nda bir araya geldi. Mahmut Arslan, 1 Mayıs’ın önemine vurgu yaptı.

İlgili Yazılar