Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. ABD Ticaret Bakanlığı Dayanıklı Mal Siparişleri Raporu

ABD Ticaret Bakanlığı Dayanıklı Mal Siparişleri Raporu

haber haber - - 2 dk okuma süresi
34 0

Nisan Ayına İlişkin Veriler Açıklandı

ABD Ticaret Bakanlığı, nisan ayına ilişkin dayanıklı mal siparişleri verilerini kamuoyuyla paylaştı. Buna göre, dayanıklı mallara yönelik siparişlerin tutarı nisanda bir önceki aya kıyasla yüzde 0,7 artışla 284,1 milyar dolara yükseldi.

Piyasa Beklentisinin Üzerinde Artış

Piyasa beklentilerinin aksine, dayanıklı mallara yönelik siparişlerin tutarında beklenenden daha düşük bir artış görüldü. Analistler, siparişlerin bu dönemde yüzde 0,9 azalacağı yönünde tahminde bulunmuştu.

Önceki Döneme Göre Değişim

Mart ayında yüzde 0,8 artışla 282,2 milyar dolar olan dayanıklı mal siparişleri tutarı, nisan ayında bir miktar daha yükselerek rekor kırdı.

Savunma ve Ulaşım Hariç Siparişler

Ulaşım hariç siparişler yüzde 0,4 artarken, savunma haricindeki siparişler neredeyse değişmedi. Bu durum, ekonomistler tarafından dikkatle incelenecek önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Dayanıklı Tüketim Malları Siparişleri ve Sanayi Üretimi

Kullanım ömrü en az 3 yıl olan ürünleri içeren dayanıklı tüketim mallarına yönelik siparişler, sanayi üretimine ilişkin önemli bilgiler sunması açısından büyük önem taşıyor. Bu veriler, ekonominin genel sağlığı ve büyüme potansiyeli hakkında değerli ipuçları sunabilir.

Ons Altın Fiyatlarında Sınırlı Düşüş

ABD Ticaret Bakanlığı’nın açıkladığı verilerin ardından, ons altın fiyatlarında sınırlı bir düşüş gözlemlendi. Yatırımcılar, bu verileri dikkate alarak piyasalardaki hareketliliği yakından takip etmeye devam edecekler.

İlgili Yazılar