Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Aksa Şehitleri Hastanesi’ne Yakıt Krizi: Sağlık Felaketi Tehlikesi

Aksa Şehitleri Hastanesi’ne Yakıt Krizi: Sağlık Felaketi Tehlikesi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
35 0

Yakıt Sıkıntısı Nedeniyle Hastanede Acil Durum İlan Edildi

Aksa Şehitleri Hastanesi idaresi tarafından yapılan yazılı açıklamada, hastanenin yakıt sıkıntısı nedeniyle karanlığa gömüldüğü ve birkaç saat içinde yakıt gelmemesi durumunda sağlık felaketi yaşanabileceği uyarısında bulunuldu.

Hastanenin Günlük Yakıt İhtiyacı 4 Bin Litrenin Üzerinde

Hastanenin hizmet sunabilmesi için günlük 4 bin litrenin üzerinde yakıta ihtiyacı olduğu belirtilen açıklamada, yakıt sevkiyatının yapılmamasının Gazze’deki tüm hastaneleri etkilediği vurgulandı.

Ulusal ve Uluslararası Kurumlarla İrtibat Sağlandı Ancak Sonuç Alınamadı

İlgili kurumlar ve hastaneye yakıt sevkiyatından sorumlu Dünya Sağlık Örgütü ile uzun bir süredir irtibat halinde olunduğu belirtilen açıklamada, yaşanan krize rağmen gerekli desteğin sağlanamadığı ifade edildi.

Ölüm Tehlikesi Altındaki 1200 Hasta ve Yaralı

Hastanede 600’ü diyaliz hastası olmak üzere 1200 hasta ve yaralının bulunduğuna dikkat çekilen açıklamada, yakıt tedarikindeki gecikmenin bu kişilerin hayatlarını riske attığı belirtildi.

Uluslararası Toplumdan Acil Yardım Çağrısı

Aksa Şehitleri Hastanesi idaresi, uluslararası toplum ve kurumlara bir sağlık felaketi yaşanmadan önce hastaneye 50 bin litre yakıt tedarikinde bulunma çağrısı yaptı. Elektrik kesintisi nedeniyle kuvözlerdeki bebeklerin hayatının da tehlikeye girdiği belirtildi.

İlgili Yazılar