Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ankara’da Sinan Ateş Cinayetiyle İlgili Son Gelişme

Ankara’da Sinan Ateş Cinayetiyle İlgili Son Gelişme

haber haber - - 2 dk okuma süresi
41 0

Ülkü Ocakları Eski Başkanı Sinan Ateş Cinayetiyle İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Çukurambar semtinde meydana gelen ve gündemi sarsan Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili yeni detaylar gün yüzüne çıktı. Cinayetin tetikçisi olarak tutuklanan Eray Özyağcı ile cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ın görüşmelerinin kayıt altına alındığı belirtildi.

İletişim Dinlenmesi Kararı ve Takip

Ankara 5’inci Sulh Ceza Hakimliği, cinayetle ilgili 3 hafta boyunca şüphelilerin görüşmelerini kayıt altına alınmasına karar verdi. Aynı zamanda Ankara 1’inci Sulh Ceza Hakimliği de Emre Yüksel ve Tolgahan Demirbaş’ın iletişimlerinin dinlenmesi ve kayıt altına alınmasına 2 ay süreyle izin verdi. Bununla birlikte şüphelilerin kamuya açık yerlerdeki faaliyetleri ve iş yerlerinin teknik araçlarla izlenmesi kararı da alındı.

Evinde Silah ve Mermi Çıkan Şahıslar Yakalandı

Sinan Ateş cinayeti davasında tutuklu olan Erdem Karadeniz’in evinde yapılan aramada 6 tabanca ve 314 adet dolu fişek bulundu. Ayrıca evde yapılan aramada 7 kişi yakalandı ve güvenlik güçlerine direnç gösterdikleri belirtildi.

İlgili Yazılar