Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Bakan Tekin, Özel Sektörde Çalışan Öğretmenlerin Taleplerini Yanıtladı

Bakan Tekin, Özel Sektörde Çalışan Öğretmenlerin Taleplerini Yanıtladı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
39 0

Bakan Tekin, Özel Okul Temsilcileri ile Görüşmelerde Bulunduklarını Açıkladı

Bakan Tekin, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Özel sektörde çalışan öğretmenlerin ücret ve çalışma koşulları konusundaki taleplerine ilişkin bir soru üzerine Tekin, “Özel okul temsilcileri ile bu konularda görüşüyoruz. Öğretmen arkadaşlarımızı mağdur etmeyecek çözümler üretmeye çalışıyoruz. Onlardan bizim istediğimiz şey; özel okullardaki öğretmenleri mağdur etmeyecek çözümler üretmeleri.” şeklinde konuştu.

Müfredatta Atatürk’ün Adının Geçmemesi Tartışmalarına Yönelik Tekin’in Yanıtı

Bakan Tekin, yeni müfredatın onay süreci ve eğitim sendikalarının tartışmalarına ilişkin bir soruya da yanıt verdi. “Yeni müfredat onayınızdan geçti. Eğitim sendikaları tartışıyorlar. Müfredatın ön açıklamasında Atatürk’ün adının geçmediği konusunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Kendilerine okuyarak eleştirmelerini tavsiye ediyorum. Programlarımızı okumadan değil.” şeklinde cevapladı.

Yaz Tatili Önerileri

Bakan Tekin, yaz tatiline girecek öğrencilere ve ailelerine de tavsiyelerde bulundu. Çocukların yaz aylarını tatil yaparak geçirmelerini arzuladığını belirten Tekin, “Okul ve ders dışında okuyarak başka türlü etkinliklerle sosyal aktivitelerle, sanatsal aktivitelerle ülkemizin güzelliklerini görerek güzel bir tatil yapmalarını arzu ediyorum. Velilerden de çocuklarına, öğrencilerimize bu şekilde bakmalarını ve yönlendirmelerini tavsiye ediyorum. Bu da eğitimin bir parçası.”

İlgili Yazılar