Bakü Devlet Üniversitesi Bölümleri

 Bakü Devlet Üniversitesi Bölümleri

Bakü Devlet Üniversitesi Bölümleri

Yurtdışında üniversite tercihi yapmak isteyen öğrenciler için birçok seçenek bulunmaktadır. Bu üniversiteler arasından seçim yaparken bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Ülkemizi bu alanda cezbeden en nitelikli ve prestijli üniversiteler Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi’nin fakülteleridir. Azerbaycan’daki Bakü Devlet Üniversitesi’nin fakülteleri farklı yapılara sahiptir. Bakü Devlet Üniversitesi ile herkesin istediği eğitim statüsünü yaşama fırsatı bulması çok kolay. Bakü Bakü Devlet Üniversitesi’nin fakülteleri genellikle tıp, eczacılık, hukuk eğitimi gibi birden fazla fakülteye sahiptir ve her fakülte o kişi için büyük bir fırsat ve faydadır.

Aynı zamanda Bakü Devlet Üniversitesi insani alanlarda beden eğitimi için 37 bilimsel araştırma merkezi ve laboratuvara sahiptir. Fizik Bilimsel Araştırma Enstitüsü 200’den fazla çalışan Burada da Azerice ile ilgili ayrıntılar gibi konular ele alınmaktadır. hesap. Azerbaycan tarihi ve edebiyatı, genetik, nanoteknoloji, nanomalzemeler ve diğer geniş spektrumlu alanlar sunulmaktadır. BSU Uluslararası İlişkiler Üniversitesi ve Avrasya Ortaklık Kuruluşları, Eski Sovyetler Birliği Üniversiteleri gibi yetkili kurumların üyesidir. Karadeniz ülkelerinin üniversiteleri arasında 2002 yılında çok başarılı olan Hazar Denizi Devletleri Birliği, Karadeniz Türk Birliği, Avrupa Üniversiteler Birliği ve Üniversiteler Birliği bulunmaktadır.

Ayrıca üniversite, ikili bilimsel ve teknik işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. ERASMUS, öğrenci-öğretmen değişim programlarında Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Nice-Sofya Üniversitesi, Indiana Üniversitesi, Kiev Ulusal Üniversitesi, Viyana Üniversitesi ve diğer kurumlar, diğer üniversiteler ve dernekler ile işbirliği yapmaktadır.

 Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan’da bulunmaktadır ve birçok geliştirme sistemi ile insanlara fırsatlar ve faydalar sunmaktadır. Bu üniversite ülkemizdeki üniversitelere benzer bir yapıya sahip olmasına rağmen, Bakü Üniversitesi bölümleri fiyatlarıve sınavsız öğrenci kabul etmesi nedeniyle birçok öğrenci tarafından tercih edilen üniversitelerden biridir. Bakü Devlet Üniversitesi’nde öğrenciler tarafından aranan tüm bölümler mevcuttur. Üniversitede yüksek lisans, lisans ve doktora eğitimi almak da mümkündür. Üniversite, akademik  başarı ve yenilikler anlamında ses getiren bir üniversitedir. Dünyada Türk gençliğine Bakü Üniversitesi kadar değer veren bir üniversite olmadığı için Bakü Üniversitesi Türk gençliğinin ilk tercihidir.

Bakü Devlet Üniversitesi ulaşım bilgileri:

Eurostar Yurtdışı Eğitim İstiklal CAddesi No: 49/5 Taksim

Bakü Devlet Üniversitesi telefon numarası: 0(212) 244 66 00

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun