Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Enes Arslan Kimdir?

Enes Arslan Kimdir?

haber haber - - 3 dk okuma süresi
46 0

1.BİZE BİRAZ KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

– Merhaba ismim Enes Arslan. 26 yaşındayım. Kayseri doğumluyum ama aslen Erzurumluyum.  Atatürk Üniversitesi Adalet Bölümü mezunuyum. Şuanda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ve ayrıca İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Hukuk Büro Yönetimi bölümünü okuyorum. Sinirlerdeki bir hastalık nedeni ile %85 görme kaybım var ve aynı hastalık nedeniyle %15 oranında ortepedik bir rahatsızlığım var.

2.KENDİNİZİ NE ZAMAN YAZAR OLARAK TANIMLAYA BAŞLADINIZ?

– Açıkçası çocukluğumdan bu yana yazar olma isteğim ve yeteneğimin olduğunu biliyordum. Okulda yazdığım kompozisyon yazılarımı herkesin beğenmesi ve öğretmenlerimin bu konuda bana ısrarla daha iyi yazılar yazabileceğimi ve yazar olma konusundaki telkinleri sonucunda kendimi yazar olarak görmeye başladım.

3.TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA EN BEĞENDİĞİNİZ YAZAR/YAZARLAR KİMLER?

– Aslında çoğu yazarı beğeniyorum ama özellikle 3 isim çok beğendiklerim arasında. Ahmet Hamdi Tanpınar, Fyodor Dostoyevski ve Hikmet Anıl.

4.İLK KİTABINIZI BASTIRMAYI NE ZAMAN DÜŞÜNDÜNÜZ?

– Engelli bir birey olmam nedeniyle çoğu zaman yakınlarım ve toplum ve tarafından eksik görüldüm. Buna ilaveten aslında engelli olan bireylere yardım ettiğini düşünüp her fırsatta o eksikliği bizlere hissettiren insanlarla çok karşılaştım ve âşık olduğum kadın tarafından sağlık sorunlarım nedeniyle ağır tepkiler aldım bu zamanlarda engeli aslında bir eksiklik olarak görmeyip olumlu anlamda iyi gören iki yakınımı kaybettim. Bunun sonucunda yaşadığım psikolojik buhran içime kapanmama neden oldu. Tüm bu olaylar duygularımı, düşüncelerimi kalemime dökme imkânı tanıdı. Kitap bastırmayı düşünmem burada başladı diyebiliriz.

5.NE TÜR OKUYUCU KİTLESİNE HİTAP EDİYORSUNUZ?

– Amacım bu kitabın herkesin okuması. O yüzden kitabın he kitleye hitap ettiğini düşünüyorum o yüzden herkesin alıp okuması gereken bir kitap.

6. KİTABINIZ TEMASI NEDİR?

– Bilerek veya bilmeyerek sağlıklı insanlar ile engelli insanlar arasındaki oluşturulan sınıf farkını eleştirmek.

7.İLHAM KAYNAĞINIZ NEDİR?

– Engelli insanların yaşadığı zorluklar.

8.OKURLAR ESERİNİZE NEREDEN ULAŞABİLİR?

– Ritim Sanat Yayınları, Trendyol, Kitapyurdu,  D&R online mağazacılığından ulaşılabilir.

İlgili Yazılar