Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Filistinli Vefa Cerrar’ın Bacakları Diz Altından Kesildi

Filistinli Vefa Cerrar’ın Bacakları Diz Altından Kesildi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
27 0

Filistinli Avukat Halid Mehacine’den Şok Açıklama

Filistinli avukat Halid Mehacine, Cenin sakinlerinden Vefa Cerrar’ın bacaklarının diz altından kesildiğini açıkladı. Mehacine, Cerrar’ı İsrail’in kuzeyindeki Afula Hastanesindeki yoğun bakım odasında ziyaret ettiğini ve durumunu aktardı.

Cerrar’a İdari Tutukluluk Kararı

Mehacine, Cerrar’ın uyutulduğunu ve aynı zamanda tutukluluk prosedürlerine tabi olduğunu belirtti. Yaralı ve sağlık durumunun kötü olmasına rağmen Cerrar hakkında idari tutukluluk kararı verildiğini ifade etti.

Saldırı Sonucu Yaralanan Cerrar’a Uzatılan Tutukluluk Süresi

Filistin Esirler Cemiyeti ile Esir İşleri Heyeti’nin ortak açıklamasında, Cerrar’ın, İsrail askerlerinin 21 Mayıs’ta Cenin’e düzenlediği saldırılarda gözaltına alındıktan sonra aldığı yara bonus veren siteler nedeniyle operasyon geçirdiği bilgisine yer verildi. Cerrar’ın eşi Abdulcebbar Cerrar’ın da Şubat 2024’ten bu yana idari tutuklu olduğu açıklandı.

İsrail’in Uyguladığı İdari Tutukluluk

İsrail ordusunun 21-23 Mayıs tarihlerinde Batı Şeria’nın Cenin kenti ve kampına düzenlediği saldırılarda 12 Filistinli hayatını kaybederken, 21 Filistinli yaralandı. İsrail’in “idari tutukluluk” adını verdiği uygulamayla Filistinlileri istihbarata dayalı 1 ila 6 ay alıkoyabildiği belirtildi.

İlgili Yazılar