Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Gaziantep İlinden Körfez Ülkelerine Uzel Tasarım

Gaziantep İlinden Körfez Ülkelerine Uzel Tasarım

admin admin - - 3 dk okuma süresi
52 0

Gaziantep İlinden Körfez Ülkelerine Uzel Tasarım

 

Gaziantep, zengin tarih ve kültürü ile bilinen bir şehirken, aynı zamanda yenilikçi girişimleri ile de adından söz ettiriyor. Bu girişimlerden biri de, bebek ve çocuk ürünleri alanında faaliyet gösteren Uzel Tasarım. Yaklaşık 30 yıllık bir usta öğreticilik kariyerinin ardından emekli olan Nuray Şahin tarafından kurulan Uzel Tasarım, kısa sürede uluslararası bir marka haline gelmeyi başardı.

 

Nuray Şahin, emeklilik sonrası boş zamanlarını değerlendirme ve uzun süredir hayalini kurduğu kendi işini kurma arzusu ile evinin bir odasını atölyeye dönüştürdü. Başlangıçta küçük çapta üretim yaparak sosyal medya üzerinden satışa sunduğu ürünler, beklenenden çok daha fazla ilgi gördü. Kısa süre içinde yerel bir markadan uluslararası bir fenomene dönüşen Uzel Tasarım, bebek çeyizi, bebek yorganı, puset örtüsü, babynest, bebek zıbını gibi geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

 

Şahin’in yüksek kalitede ürünler üretme ve müşteri memnuniyetini ön planda tutma felsefesi, markanın başarısının temel taşlarını oluşturuyor. “Kaliteli iş yaptığınızda karşılığını buluyorsunuz,” diyor Şahin ve ekliyor: “Yurt dışından özellikle Amerika, Avustralya, Kanada, Suudi Arabistan ve Türk cumhuriyetlerinden çok talep geliyor. Taleplere yetişmeye çalışıyoruz. Şimdilik evde çalışıyorum, küçük makinelerim var ama bir yıl sonra büyük bir atölyeye geçmeyi planlıyorum.”

 

Uzel Tasarım, Şahin ve üç arkadaşının el emeği göz nuru ürünleriyle tanınıyor. Şu anda dört kişilik bir ekip, bir gün içinde bir set üretme kapasitesine sahip. Ancak, Şahin kısa sürede işlerini genişleterek daha fazla istihdam yaratmayı ve üretim kapasitesini artırmayı hedefliyor.

 

Ankara’da, Şahin’in oğlu Hidayet Şahin tarafından kurulan bir atölye ise, baskılı ürünlerin üretim merkezi olarak hizmet veriyor. Hidayet Şahin, aynı zamanda şirketin dijitalleşme sürecinde de aktif bir rol oynayarak, Uzel Tasarım’ın çevrimiçi varlığını ve erişilebilirliğini artırıyor.

 

Uzel Tasarım’ın hikayesi, bir kadının girişimcilik ruhu ve bir ailenin birlikte çalışma azmiyle Gaziantep’ten körfez ülkelerine ve daha geniş bir coğrafyaya yayılan başarı öyküsüdür. Bu, sadece kaliteli ürünler sunmanın yanı sıra, müşteri ihtiyaçlarını doğru bir şekilde anlama ve onlara cevap verme yeteneğinin de bir sonucudur. Uzel Tasarım, yerel bir markadan uluslararası bir fenomene dönüşürken, Nuray Şahin ve ailesinin tutkusu, vizyonu ve sıkı çalışması sayesinde bu başarıya ulaştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir