Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gazze’deki Aksa Şehitleri Hastanesi’nde Yakıt Krizi

Gazze’deki Aksa Şehitleri Hastanesi’nde Yakıt Krizi

haber haber - - 1 dk okuma süresi
40 0

Doktorlar Uyarıyor: Sağlık Hizmetleri Tehlikedede

Gazze’nin Deyr el-Belah kentinde bulunan Aksa Şehitleri Hastanesi doktorlarından Raid Hüseyin, son 2 günde yaşanan büyük göç dalgası nedeniyle Gazze’nin orta kesimine 800 bini aşkın nüfusun geldiğini belirtti. Hastanenin 150 yatak kapasitesi bulunduğunu ancak şu anda 600 hastanın tedavi gördüğünü dile getirdi.

Yakıt Krizi Acil Çözüm Bekliyor

Raid Hüseyin, hastanenin 48 saatten kısa bir süre sonra sağlık hizmetlerini durdurmak zorunda kalabileceğini ifade etti. Günlük 3 bin 500 litre yakıta ihtiyaç duyulduğunu ancak son 5-6 gündür hiç yakıt ulaşmadığını belirtti. Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi de yakıt krizi nedeniyle sağlık ve tıbbi hizmetlerin durabileceği uyarısında bulundu.

Uluslararası Yardım Çağrısı

Hastanedeki 600 hasta ve yaralının yanı sıra, 500 diyaliz hastası, 24 prematüre bebek ve 12 yoğun bakım hastasının bulunduğu bilgisini paylaşan Hüseyin, uluslararası kurumlardan hastaneye yakıt yardımı yapmaları çağrısında bulundu. İsrail ordusunun Refah’a yönelik saldırılarında 33 hastane ve 54 sağlık merkezinin hizmet dışı kaldığı belirtildi.

İlgili Yazılar