Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gazze’deki Hastane Yetkililerinden Yakıt Uyarısı

Gazze’deki Hastane Yetkililerinden Yakıt Uyarısı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
33 0

Göç Nedeniyle Aşırı Doluluk

Hastane doktorlarından Raid Hüseyin, Gazze’nin orta kesimindeki Aksa Şehitleri Hastanesi’nde yaşanan acil bir durumu duyurdu. Son 2 günde Refah’tan Gazze’nin orta kesimine gerçekleşen büyük bir göç dalgası nedeniyle hastanenin nüfusunun 800 bini aştığını ifade etti. Normalde 400 bin olan nüfusun, gelen göç dalgasıyla birlikte nasıl 800 bini geçtiğine dikkat çekti.

Yakıt Krizi ve Hizmet Durumu

Hüseyin, hastanenin günlük 3 bin 500 litre yakıta ihtiyacı olduğunu ancak son 5-6 gündür hiç yakıt alamadıklarını belirtti. Depolardaki yedek yakıtı kullandıklarını söyleyen Hüseyin, 48 saat içinde hastanenin sağlık hizmetlerini durduracağını açıkladı. 33 hastane ve 54 sağlık merkezinin hizmet dışı kaldığı bilgisini paylaştı.

Uluslararası Yardım Çağrısı

Hastane yetkilisi, uluslararası kurumlara seslenerek hastaneye acilen yakıt yardımı yapılmasını talep etti. Ordu saldırılarına karşı tek sağlık hizmeti veren hastanenin kısa süre sonra kapasitesini aşarak hizmet veremeyeceğini vurguladı. Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi de benzer bir uyarı yaparak yakıt sıkıntısı nedeniyle sağlık hizmetlerinin durabileceğini duyurdu.

İlgili Yazılar