Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Güney Afrikalı İşçiler Filistin İle Dayanışma Yürüyüşü Düzenledi

Güney Afrikalı İşçiler Filistin İle Dayanışma Yürüyüşü Düzenledi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
23 0

Cape Town’da Güney Afrikalılar, Filistin’e Destek İçin Yürüdü

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde yüzlerce işçi, Cape Town şehrinde Filistin ile dayanışma yürüyüşü düzenledi. Güney Afrika Sendikalar Kongresi (COSATU) tarafından Athole Stadyumu’ndaki işçi mitingi öncesi yürüyüş düzenlendi.

İsrail’in Gazze’deki Politikaları Protesto Edildi

Stadyum çevresinde düzenlenen yürüyüşte göstericiler, İsrail’in Gazze’de işlediği “soykırıma” son vermesi çağrısında bulundu. Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa da yaptığı konuşmada, Güney Afrikalı işçileri dünyanın dört bir yanında ezilenler adına mücadeleye davet etti.

Filistin Halkına Destek Mesajları Verildi

Ramaphosa, “Güney Afrika olarak dünyanın her yerinde işkencelere, şiddete ve soykırıma karşı baskı altında olanların hakkını savunuyoruz.” dedi. Ülke olarak Filistin halkına destek için sağlam bir duruş sergilediklerini vurgulayan Ramaphosa, “Filistin’in özgür olmasını istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

COSATU Başkanı: Özgürlüğümüz, Filistin Halkının Özgürlüğüyle Tamamlanacak

Ülkenin en büyük işçi sendikası COSATU’nun Başkanı Zingiswa Losi ise Güney Afrika hükümetini, işçi hareketini ve Filistin davasını desteklemek için bir araya geldiklerini belirterek, “Yoldaşlar! Özgürlüğümüz, Filistin halkı özgürleşene kadar tamamlanmış sayılmaz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar