Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Helisel Dişli Monoblok Redüktör

Helisel Dişli Monoblok Redüktör

haber haber - - 2 dk okuma süresi
39 0

Monoblok gövde prensibine göre üretilen, üç kademeli vinç tamburu ve helisel dişli redüktör düzeneği çok fazla alanda kullanıma uygundur. Monoblok redüktör, gövde yapısı sayesinde tek operasyonda işlem yapılabilmektedir. Giriş ve çıkış millerinin arasındaki açıya göre yüksek mukavemet ve verimin gerektiği durumlarda, bu alanda hangi seri ürününün tercih edileceği ön plana çıkmaktadır.

Yedi farklı gövde büyüklüğünde üretilip yüksek momente sahip redüktör olduğunu ifade etmek mümkündür. Rijit yapılarıyla ağır şartlarda kullanılmaya uygundur. Bununla beraber tozlu ortamlar için özel keçe uygulamaları da vardır. Yüksek kalite döküm teknolojisi kullanılarak üretilip her sektörde ihtiyaç dahilinde kullanılmaktadır. Ağır hizmet redüktörleri şeklinde pek çok sektörün işlevselliğini sağlamaktadır.

Helisel Dişli Monoblok Redüktör Giriş Opsiyonları

İzmir redüktör firmaları arasında Hidco redüktör, tasarım ömrünü uzatan ürünlerle sektörde varlığını göstermektedir. Şu şekilde giriş opsiyonlarına sahip oldukları söylenebilir;

  • Motor akuple
  • Flanşlı motor adaptörlü
  • Dolu mil girişil ve motorsuz

Yüzey sertliği sağlanabilecek halde ısıl işlemler yapılıp yüksek teknolojik tezgahlarda taşlanarak üretilmektedir. Konik ve helisel dişlilerden oluşan, giriş ve çıkış milleri birlerine dik konumlanmış biçimde monoblok gövde üzerindeki ayak delikleri, çıkış flanşı ya da tork koluyla makineye monte edilmektedir.

Çok yönlü bağlantı seçenekleri ve farklı serilerdeki monoblok rijit gövdesine ve maksimum verim avantajlarına sahip olduğu belirtilmektedir. Kullanım açısından en yüksek performansa ulaşılması için yüksek ömürlü rulman kullanımına gerek duyulduğu en önemli püf noktaların başında gelmektedir.

İlgili Yazılar