Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. İnstagram Post Tasarımı Nasıl Yapılır ? Bozbora Medya !

İnstagram Post Tasarımı Nasıl Yapılır ? Bozbora Medya !

haber haber - - 4 dk okuma süresi
31 0

İnstagram Post Tasarımı Nasıl Yapılır ? Bozbora Medya !

Instagram post tasarımı nasıl yapılır , günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi. Her gün milyonlarca kişinin kaydolduğu, başkaları ile etkileşime girdiği ve hatta ürün satın alma kararları verdiği bu platform her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Özellikle kişisel kullanımların yanı sıra instagram ticari faaliyet gösteren işletmeler tarafından da çok kullanılıyor. Markaların instagram kullanma amaçları arasında ise post paylaşımı yaparak hedef kitlelerine ulaşmak ve marka bilinirliğini arttırmak yer alıyor. Hatta Instagram’a Insta Shop özelliği eklenmesi ile beraber markaların bu platformda ürün satış amacı güttüğü de herkes tarafından biliniyor.

Instagram’da iletişim yürütülen işletmelerin hedef kitlelerine ve takipçilerine güven vermek için paylaştıkları postlara önem vermesi gerekiyor. Çünkü profesyonel bir şekilde hazırlanan postlar markalara daha çok katkı sağlıyor.

Instagram Post Hazırlama Rehberi, Fikirler ve Faydalı Araçlar adlı bu yazımızda Instagram’da post hazırlamak isteyen kişiler için birçok konu hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek Instagram hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve profesyonel post tasarımı yaparak hesabınızın kalitesini arttırabilirsiniz.

Instagram’da Post Ne Demek?

Instagram’da post, Instagram kullanıcılarının gönderi olarak paylaştığı paylaşımlara verilen isimdir. Genellikle görsel, video, metin ve hashtagler içermektedir.

Instagram’da post paylaşımı yapabilmek için kişilerin bir Instagram hesabının olması gerekmektedir.

Görsel İçeren Postlar; Instagram profilinizde paylaşabileceğiniz post türlerinden birisi olan görsel içeren postlarda yalnızca görsel, metin ve hashtag kullanılmaktadır.

Video İçeren Postlar; Görsel içeren postlar gibi video içeren postlarda da sadece video, metin ve hashtag bulunur.

Çoklu Gönderi; Profilinizde yapacağınız bir paylaşımda birden fazla fotoğraf eklemenizi sağlayan post türüdür.

Ürün Gönderileri; Genellikle e-ticaret yapan firmaların Insta Shop özelliğini aktif ettikten sonra kullanabilecekleri gönderi türüdür. Markalar ürün gönderileri sayesinde Instagram postlarına ürünlerini ve e-ticaret sitelerinin adreslerini etiketleyebilmekte ve takipçilerini direk e-ticaret sitelerine yönlendirebilmektedir.

Hikâye; Instagram’ın hikâye bölümünde paylaşım yapılmasına verilen isimdir. Bu postlar 24 saat süre ile instagram hesabınızda görüntülenebilmekte ve ardından sizin görebileceğiniz hikâye arşivine kaydolmaktadır.

Canlı Yayın; Instagram’ın hikâye özelliğinde kullanılabilen canlı yayın özelliği anlık olarak Instagram üzerinden canlı yayın açmanıza olanak sağlamaktadır. Instagram’da açtığınız canlı yayınları kaydedebilme ve ardından profilinizde paylaşma imkânınız bulunmaktadır.

Dilerseniz Bozbora Medya olarak sosyal medya hesaplarınızı yönetebilir sayfalarınızı ilham veren özgün sayfalar haline getirebiliriz….

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir