Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail, Hamas’ın Türkiye’de Üs Kurma Planlarını Ortaya Çıkardı

İsrail, Hamas’ın Türkiye’de Üs Kurma Planlarını Ortaya Çıkardı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
17 0

İddialara Göre Hamas, Türkiye’de Gizli Bir Üs Kurmayı Planlıyor

İsrail ordusu, Gazze’deki bir Hamas komutanının evinde yapılan aramada, örgütün Türkiye’de yeni bir üs kurma planlarıyla ilgili gizli belgeler bulduğunu iddia ediyor. Hamas lideri İsmail Haniye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşme sonrasında, Hamas’ın merkezini Katar’dan Türkiye’ye taşımayı planladığı iddiaları gündeme gelmişti.

Gizli Belgeler İsrail ve Hamas Arasında Koordinasyon İddialarını Ortaya Koyuyor

İngiliz The Times gazetesinin haberine göre, ele geçirilen gizli belgelere göre Hamas, Türkiye’de “özel bir güvenlik üssü” kurarak çeşitli ülkelerdeki İsrail hedeflerine saldırıları koordine etmeyi amaçlıyor. Belgelerde, Türkiye’de kurulacak üsse gönderilecek personelle ilgili ayrıntılar da yer alıyor. Hamas’ın Türkiye’deki gizli üssü aracılığıyla İsrail’e karşı sabotaj, kaçırma ve suikast eğitimleri planladığı iddia ediliyor.

Türkiye’nin Duruşu ve Hamas Üzerine Yorumlar

Katar’ın iddiaları reddetmesinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Hamas liderlerinin Türkiye’de olmasının değil, Gazze’deki durumun önemli olduğunu belirtti. İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapan Katar’ın, bu iddiaların doğru olmadığını savunduğu bildirildi.

Özetle, İsrail’in elde ettiği gizli belgeler, Hamas’ın Türkiye’de yeni bir üs kurarak İsrail’e karşı saldırıları koordine etmeyi planladığını öne sürüyor. Türkiye’nin ve Hamas liderlerinin bu iddialara verdiği cevaplar merak konusu olmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar