Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail ile Hamas Arasındaki Müzakereler Gelecek Hafta Doha’da Başlıyor

İsrail ile Hamas Arasındaki Müzakereler Gelecek Hafta Doha’da Başlıyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
36 0

İsrail ve Hamas Arasında Müzakerelerin Yer ve Zamanı Belli Oldu

İsrail’in resmi televizyon kanalı KAN’a göre, İsrail ve Hamas arasındaki müzakerelerin gelecek hafta Katar’ın başkenti Doha’da başlaması bekleniyor. KAN’ın aktardığı bilgilere göre, yabancı tarafların, İsrail’in Refah’ta askeri faaliyetlerini genişletmesinin müzakereleri zorlaştırabileceği uyarısında bulundu.

Müzakereler Hakkında Detaylı Bilgi Henüz Verilmedi

Haberde, müzakerelere katılan tarafların sunacağı tekliflere dair ayrıntılı bilgi verilmezken, Gazze’de ateşkes ve esir takasına ilişkin müzakerelerde aracı konumunda olan Mısır ve Katar’dan henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Son Gelişmelere İlişkin Geri Bildirimler

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye’nin, 6 Mayıs’ta Mısır ve Katar’a ilettiği ateşkes önerilerini onayladığını duyurmasının ardından İsrail Savaş Kabinesi, Refah’ta saldırılara devam kararı almıştı. İsrail ordusu, bölgede kara saldırılarına devam ederken, İsrail Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz, Başbakan Netanyahu’ya savaşın ve Gazze’nin idaresinin ele alınması konusunda bir strateji açıklamazsa partisinden çekilebileceklerini belirtmişti.

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli hayatını kaybederken, on binlercesi de yaralandı. Sivil altyapıya yapılan saldırılar sonucunda hastaneler ve eğitim kurumları da zarar görmüş, binlerce Filistinli enkaz altında kalmış durumda.

İlgili Yazılar