Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail Ordu Radyosu: ABD Savunma Sistemleri İran’ın Füzelerini Önlemede Başarısız

İsrail Ordu Radyosu: ABD Savunma Sistemleri İran’ın Füzelerini Önlemede Başarısız

haber haber - - 2 dk okuma süresi
37 0

ABD Hava Savunma Sistemleri İran’a Karşı Zayıf Kaldı

İsrail Ordu Radyosu, ABD hava savunma sistemlerinin, İran’ın 13 Nisan’da İsrail’e attığı balistik füzeleri önlemede büyük ölçüde başarısız olduğunu açıkladı. Radyonun haberine göre, ABD savunma sistemlerinin, İran’ın İsrail’e balistik füzelerle saldırı gerçekleştirdiği an çalıştığı ancak büyük ölçüde başarısız kaldığı vurgulandı. Denizden atılan 8 balistik füzeden sadece 2’sinin ABD savunma sistemlerince düşürüldüğü kaydedildi.

İran’ın İsrail’e Yaptığı Saldırılar

İran, İsrail’in Şam’daki konsolosluk binasına 1 Nisan’da hava saldırısı düzenlemişti. Saldırıda, İran Devrim Muhafızları Ordusundan 2’si general rütbesinde toplam 7 kişi ölmüştü. İsrail’in konsolosluk saldırısının ülkesinin topraklarına saldırı anlamına geldiğini ve misillemede bulunacaklarını duyuran İran, 13 Nisan’da İsrail’e yüzlerce kamikaze insansız hava aracı, balistik ve seyir füzesiyle saldırı başlatmıştı.

İsrail ve İran Arasındaki Gerilim

İran bazı hedeflerin vurulduğunu, İsrail ise saldırıların çoğunun hava savunma sistemlerince önlendiğini iddia ederek, güneydeki bir askeri üsse füze isabet ettiğini açıklamıştı. Bu olaylar, İsrail ve İran arasındaki gerilimi daha da artırmış durumda.

İlgili Yazılar