Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2027 Avrupa Oyunları İçin Roma’da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2027 Avrupa Oyunları İçin Roma’da

haber haber - - 2 dk okuma süresi
42 0

Ekrem İmamoğlu, Roma’da EOC ve İtalyan Milli Olimpiyat Komitesi ile Görüştü

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2027 Avrupa Oyunları’nın imza töreni için İtalya’nın başkenti Roma’ya gitti. İmamoğlu, Avrupa Olimpiyat Komitesi (EOC) Başkanı Spyros Capralos ve İtalyan Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Giovanni Malago ile bir araya geldi. İmamoğlu’na Roma ziyaretinde, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı Ali Kiremitçioğlu ve Genel Sekreter Neşe Gündoğan eşlik etti.

İmamoğlu: “Seçim Sürecinde Hepfikir Olunan Tek Konu…”

İmamoğlu, imza töreni öncesinde yaptığı konuşmada, 2027 Avrupa Oyunları ev sahipliği için İstanbul’un uzun ve heyecan dolu bir yolculuğa çıktığını belirtti. İmamoğlu, olimpik hedefler konusunda herkesin hemfikir olduğunu vurgulayarak, bu birlikteliğin sporun birleştirici gücü sayesinde ortaya çıktığını ifade etti.

İstanbul 2027 Avrupa Oyunları ve Sporun Birleştirici Gücü

İmamoğlu, İstanbul’un sporun olumlu etkilerini en üst düzeyde yaşamasını istediklerini belirterek, 2036 Olimpiyat Oyunları hedeflerine odaklandıklarını söyledi. İstanbul’un Avrupa’daki ve dünya genelinde sporcular için büyük ve ilham verici bir sahne olduğunu vurgulayan İmamoğlu, 2027 Avrupa Oyunları’nın şehirlerinin organizasyon gücünü bir kez daha göstereceğini dile getirdi.

EOC Başkanı Capralos: “İstanbul Spora Büyük Sevgi Duyan Bir Şehir”

EOC Başkanı Capralos, İBB ve TMOK ile yaptıkları iş birliğinden memnuniyetini dile getirerek, İstanbul’un sporu ve sporcuları destekleme konusundaki tutkusunu övdü. Capralos, İstanbul’un spora ve büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek yeteneklere sahip olduğunu belirterek, Avrupa Oyunları için birlikte çalışmayı sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

İmamoğlu ve diğer katılımcılar, imza töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladılar.

İlgili Yazılar