Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul’daki Banka Dolandırıcılığı Davasında Şok İddialar

İstanbul’daki Banka Dolandırıcılığı Davasında Şok İddialar

haber haber - - 2 dk okuma süresi
37 0

Tanıkların İfadesi ve Avukatın Talebi

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tanıklar çarpıcı ifadelerde bulundu. Bir kısım müştekilerin avukatı, Denizbank’ın belirli isimleri dinletmemesini eleştirerek zorla getirme kararı talep etti.

Sanıkların Savunması ve Tanık İfadeleri

Sanık Seçil Erzan, tanıkların ifadelerine karşı çıkarak, Semih Kaya’nın 3 valiz parayla çıkmasının fark edilmemesinin şüpheli olduğunu belirtti. Tanık ifadesi veren Denizbank çalışanı, Erzan’ın müşterilerle ilgilenmediğini ve kredi kullandırdığı müşterileri beklettiğini söyledi.

Mahkeme Süreci ve Karar

Mahkeme heyeti, tanıkların ifadelerini dinledikten sonra tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Duruşmayı 31 Mayıs Cuma gününe erteleyen mahkeme, müştekilerin dinlenmesine devam edecek.

İddianame ve Suçlamalar

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Seçil Erzan’ın yüksek kar vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddia ediliyor. Erzan’ın futbolcular ve iş insanları gibi tanınmış isimleri kullanarak müştekileri kandırdığı belirtiliyor. Sanık Erzan’a, özel belgede sahtecilik ve dolandırıcılık suçlamalarıyla 93 yıldan 305 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Ceza Talepleri

İddianamede, diğer sanıkların da aynı suçlardan 3 ila 98 yıl arasında değişen hapis cezaları ile cezalandırılması talep ediliyor. Toplamda 305 yıla kadar hapis cezası talep edilen davada, şok edici iddialar mahkeme süreciyle netlik kazanacak.

İlgili Yazılar