Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Lamborghini, Elektrikli Otomobillere Geçişi Erteliyor

Lamborghini, Elektrikli Otomobillere Geçişi Erteliyor

haber haber - - 1 dk okuma süresi
39 0

Lamborghini’nin Elektrikli Otomobil Planları

Lamborghini, teknolojiye yönelik kuşkular arttıkça ünlü spor otomobillerini tamamen elektrikli hale getirmeyi şimdilik erteliyor. Şirketin CEO’su Stephan Winkelmann, performans konusunda elektrikli araçlarda sorun olmadığını belirtirken, duygusal yönlerin taklit edilemeyeceğini vurguluyor. Marka, Volkswagen grubuna ait olup düzenlemelerin daha elverişli hale gelmesi durumunda e-yakıt kullanmaya da açık olduğunu belirtiyor.

Tamamen Elektrikli Model 2028’de Gelecek

Lamborghini’nin fişli hibrit satışlarında başarılı olduğu biliniyor ancak ilk tamamen elektrikli modelin 2028 yılına kadar gelmeyeceği açıklandı. Winkelmann, tamamen elektrikli spor otomobillerin henüz satışa sunulmadığını belirtirken, gelecekte ne zaman gerçekleşeceğini göreceklerini ifade ediyor.

Sektörde Gerginlik

Elektrikli araçlara olan talebin yavaşlamasıyla üst düzey otomotiv sektöründe gergin bir dönem yaşanıyor. Önde gelen markalar arasında Mercedes-Benz elektrikli lüks araçlar için ayrı altyapı geliştirme planını durdururken, Ferrari ise elektrifikasyon hamlesinde ilerleme kaydediyor. Ferrari’nin önümüzdeki yıl piyasaya süreceği ilk elektrikli otomobilin yanı sıra, Çinli üretici BYD‘nin de elektrikli spor otomobili tanıtımı dikkat çekiyor.

İlgili Yazılar