Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Hava Durumu Tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Hava Durumu Tahminleri

haber haber - - 2 dk okuma süresi
39 0

7 Günlük Hava Durumu Özeti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel hava durumu tahminlerini paylaştı. (11 – 17 Mayıs 2024) tarihleri arasında mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, kuzey, iç ve doğu bölgelerde biraz azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklamasına göre, yarın Isparta ile Burdur çevreleri, Antalya ve Mersin’in iç kesimleri, Adana, Osmaniye çevreleri, Kahramanmaraş’ın batısı, Hatay’ın kıyı kesimleri, Konya’nın güneyi, Karaman ve Niğde çevreleri ile Kayseri’nin güneyinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Ankara, Çankırı, Karabük, Kırıkkale, Kastamonu çevreleri ile Sinop’un iç kesimlerinde de yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor. Vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Doğu bölgelerinde de uyarılar var. Erzincan, Erzurum, Ağrı, Kars ve Ardahan çevrelerinde de yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor. Kuvvetli yağışların oluşturabileceği ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi etkilere karşı dikkatli olunması önem taşıyor.

İlgili Yazılar