Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Microsoft ve Diğer Şirketler Fransa’ya Milyarlarca Euro Yatırım Yapacak

Microsoft ve Diğer Şirketler Fransa’ya Milyarlarca Euro Yatırım Yapacak

haber haber - - 2 dk okuma süresi
18 0

Microsoft, Fransa’ya 4 Milyar Euro Yatırım Yapacak

ABD’li teknoloji devi Microsoft, Fransa’da varlığını genişletmek için 4 milyar Euro’luk bir yatırım yapmayı planlıyor. Bu yatırımın çoğu yapay zeka alanına yönlendirilecek ve ülkede bir veri merkezi de kurulacak.

Amazon da Fransa’ya Büyük Yatırım Yapacak

Amazon, Fransa’ya 1,2 milyar Euro yatırım yapacağını duyurdu. Bu yatırım ile ülkede 3 binden fazla yeni istihdam oluşturulacak. Amazon, 2010 yılından bu yana Fransa’da 20 milyar Euro’nun üzerinde yatırım yapmıştır.

İlaç Şirketleri Pfizer ve AstraZeneca da Yatırım Yapacak

Pfizer ve AstraZeneca da toplamda yaklaşık 1 milyar Euro ile Fransa’da yatırım yapacaklar. Bu şirketler, ülkeye yapacakları yatırımla en büyük yatırımcılar arasında yer alacaklar.

Fransa, Toplamda 15 Milyar Euro Yatırım Bekliyor

Fransa Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün başlayacak olan “Choose France” (Fransa’yı Seç) iş etkinliği kapsamında uluslararası şirketler ülkeye toplamda 15 milyar Euro değerinde yatırım yapacaklar. Geçen yılki etkinlikte ise bu rakam 13 milyar Euro düzeyindeydi.

Fransa, iş dünyası liderlerini ülkeye çekmek ve Paris’i Avrupa’nın önde gelen ekonomi merkezlerinden biri haline getirmek için düzenlediği etkinlikle dikkat çekiyor. ABD’nin önde gelen bankalarının başkanlarının da katılacağı etkinlik, ülkeye daha fazla yabancı yatırım çekmeyi hedefliyor.

İlgili Yazılar