Microsoft’tan son çağrı

 Microsoft’tan son çağrı

Microsoft tarafından ilk olarak 2020 yılında iptal edileceği duyurulan Internet Explorer, yolun sonuna nihayet gelmiş gibi görünüyor. Kurumsal ortaklarına Internet Explorer uyarısında bulunan Microsoft, 15 Haziran tarihini hedef gösterdi.

Microsoft, Internet Explorer 11 iptal edildiğinde şirket çalışanlarının sorun yaşamamasını sağlamak için kuruluşları e-posta ile son kez uyarmaya başladı. Microsoft, Internet Explorer’ın 15 Haziran 2022’de kapatılacağnı hatırlatarak, şirketlerden daha erken bir tarihte bırakmalarını istiyor.

Ancak bu iptal, Internet Explorer 11’in tamamen rafa kaldırıldığı anlamına gelmiyor. Microsoft Edge’e yerleştirilen IE Modu eski Internet Explorer özelliklerini desteklediğinden, web şirketleri Microsoft Edge kullanmayı tercih edebilir.

Microsoft, yeni tarayıcısı Microsoft Edge için tasarladığı yerleşik Internet Explorer modu (IE modu) aracılığıyla Internet Explorer tabanlı web sitelerini ve uygulamaları desteklemeye devam edecek. Yalnızca Internet Explorer 11’de çalışan siteler, “Sitenin Internet Explorer’da yeniden yüklenmesine izin ver” komutu aracılığıyla Microsoft Edge üzerinden erişilebilir olacak.

Internet Explorer’ın tercih edilme oranının pazarda çok düşük bir seviyeye gerilediğini de belirtmek gerekiyor. Tarayıcı istatistikleri tüm pazarın sadece yüzde 0,50’sinin IE kullandığını söylüyor. Edge, hem Windows 10 hem de Windows 11’de varsayılan tarayıcı olduğu için bu kadar düşük kalmasını doğal karşılıyoruz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun