Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. NAHÇIVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ

NAHÇIVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ

haber haber - - 3 dk okuma süresi
42 0

                NAHÇIVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’ın en eski üniversitelerinden biridir. Azerbaycan Cumhuriyeti’nin doğu kıyısında bulunan ilin başkenti Nahçıvan’da bulunmaktadır. Üniversite, 1962 yılında Sovyetler Birliği tarafından kurulmuştur ve farklı eğitim alanlarında çeşitli unvanlar sunmaktadır. Ana binasında toplam sekiz fakülte ve otuz iki bölüm bulunmaktadır. Tüm personeli iyi eğitimli ve çok fazla deneyime sahip. Mükemmel öğretim yöntemlerine sahipler ve öğrencilerine olağanüstü eğitim veriyorlar.

 Nahçivan Devlet Üniversitesi, Nahçıvan eyaletinin en eski üniversitesidir ve aynı zamanda Azerbaycan’da Sovyetler tarafından kurulan ilk üniversitedir. Üniversite, 11 Kasım 1957’de İran Şahı Rıza Pehlevi’nin fermanı ile kurulmuş ve daha sonra 15 Aralık 1957’de İcra Kurulu tarafından onaylanmıştır. Nahçivan Devlet Üniversitesi’nin inşaat projesi 1962 yılında başlamış ve üç yıl içinde tamamlanmıştır. yıl. Üniversite, 1.018 öğrenci kapasiteli toplam sekiz binaya sahiptir. Ayrıca on üç laboratuvar ve beden eğitimi için atletik bir piste sahip bir spor salonu bulunmaktadır. Nahçivan Devlet Üniversitesi, Nahçıvan Körfezi kıyısındaki Eyal’de yer almaktadır.

Nahçi̇van Devlet Üniversitesi, eyaletteki ilk yüksek öğretim kurumuydu. Öğretim görenlerin yanlarında da öğrenci olmakta olan üniversitenin amacı; uluslararası yapılandırılmış bütünleşme Araplara terapi ve ortopedi anlayışına sahiptir. Üsteleştirme terapisi ve motrinizin yapıldığına dair bilgiler için zaman doktora veya yüksek teknikler programları yayılmaktadır. Bu bağlamda, üniversite, doğa bilimleri ve yabancı dillerde çeşitli programlar sunmaktadır.

Nahçi̇van Devlet Üniversitesi araştırmalarıyla iyi bir üne sahiptir. araştırmacılar sadece bu devlet üniversitesine değil erdemli bölgede de yürütme kararı vermişlerdir. Bu bölge iltihak olaraksz olduklarında uygulamalar arasında devlet üniversitesi olmasa da büyük bir fark bulunamaz. Bölgeye iltihak edilen planlara rağmen, devlet üniversiteleri veya rehber üniversiteleri olarak da tanımlanmasida, hem tarihî hem de geleneksel olarak bu bölgede görülen zorunluluklar.

 Genel olarak, Nahçıvan Devlet Üniversitesi İran’ın en eski üniversitelerinden biridir ve aynı zamanda en eski üniversitelerden biridir. bugün ülkenin en yeni üniversiteleri. Milliyetçi duygulardan etkilenmiş bir bölgede bulunuyor, ancak araştırmacıları ideolojik olmayan yaklaşımları da çalışmalarına dahil etmeye çalıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir