Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Papa Francis Hayalet Olaylarına Şüpheyle Yaklaşıyor

Papa Francis Hayalet Olaylarına Şüpheyle Yaklaşıyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
43 0

Vatikan’ın Hayaletler ve Dolandırıcılık Konusundaki Uyarısı

Papa Francis geçen yıl İtalyan RAI televizyonuna yaptığı açıklamada, Meryem Ana hayaletlerinin “her zaman gerçek olmadığını” ve bu tür olaylara şüpheyle yaklaşılması gerektiğini belirtti.

Vatikan’ın Uyarısı: Dikkatle Değerlendirilmeli

Vatikan’ın Doktrin Ofisi (DFF), 1978 kurallarının yerini alan bir belgede, hayalet gibi olayların dolandırıcılığa ve kişisel çıkar amaçlarına hizmet edebileceği konusunda uyarılarda bulundu. Bu tür durumların dikkatle değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan DDF, piskoposların bu tür olayları değerlendirirken titiz olmaları gerektiğini belirtti.

Vatikan’ın Kararı: Doğaüstü Olayların İncelenmesi

DDF, bu tür durumlarda piskoposların genellikle Kilise tarafından verilen bir tastikname olan nihil obstat yayınlaması gerektiğini belirtti. Bu sayede Vatikan, söz konusu olayın doğaüstü olarak tanınması konusunda karar verme yetkisini elinde tutuyor.

1981’den bu yana Bosna’daki Medjugorje tapınağındaki olayların da bahsi geçen belgede adı geçmese de incelendiği ve bu tür olayların sahte olup olmadığının araştırılabileceği belirtildi.

Vatikan’ın Müdahale Yetkisi

DDF, sahte olaylara tapınmanın yasaklanması veya sınırlandırılması dahil olmak üzere beş karar daha verebileceğini açıkladı. Belgede ayrıca, papanın veya Vatikan’ın istisnai durumlarda, yerel Kilise yetkililerini devre dışı bırakarak doğrudan müdahale edebileceği belirtildi.

İlgili Yazılar