Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: “KOSGEB Türkiye’nin KOBİ’lerin En Büyük Destekçisi”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: “KOSGEB Türkiye’nin KOBİ’lerin En Büyük Destekçisi”

haber haber - - 2 dk okuma süresi
39 0

Kacır, KOBİ Ödülleri Töreni’nde Türkiye’nin Gelişim Yolculuğunu Anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KOSGEB’de düzenlenen KOBİ Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim ve ihracat rotasında kalkınma yolculuğuna devam ettiğini vurguladı. Kacır, büyüme, ihracat ve istihdamdaki gelişmelere işaret ederek, KOBİ’lerin ülke ekonomisindeki önemine dikkat çekti.

KOSGEB’in KOBİ’lere Sağladığı Destekler

Bakan Kacır, KOBİ’lerin rekabetçiliğini ve inovasyon yetkinliğini geliştirmenin önemine değinerek, KOSGEB’in bu alanda sağladığı desteklere değindi. Kacır, KOSGEB’in kurulduğu günden bugüne KOBİ’lere verdiği destek miktarına dikkat çekerek, KOBİ’lerin yeşil dönüşümü için başlatılan projeler hakkında bilgi verdi.

Deprem Bölgelerine Yönelik Destekler

Deprem felaketinden etkilenen KOBİ’lerin desteklenmesine de değinen Kacır, bugüne kadar bu bölgelere aktarılan kaynak miktarını paylaştı ve bölgenin ihya ve inşası için yeni finansman kaynaklarının oluşturulacağını belirtti.

Girişimcilik Destek Programı

Bakan Kacır, Girişimcilik Destek Programı’nın yeniden kurgulanacağını ve bu programla girişimcilere finansman imkanı sunulacağını açıkladı. Programın genç, kadın, engelli, gazi veya birinci derecede şehit yakını girişimcilere destek vereceğini ifade etti.

Kacır ve İbrahimcioğlu’nun Açıklamaları

Bakan Kacır’ın konuşmasının ardından KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, kurumun KOBİ’lere sağladığı destekler hakkında bilgi verdi. İbrahimcioğlu, KOBİ’lerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “KOSGEB Sahada” sloganıyla yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

KOBİ Ödülleri Töreni

Konuşmaların ardından Bakan Kacır, farklı kategorilerde 39 KOBİ temsilcisine ödüllerini takdim etti. Törende KOBİ’lerin başarıları takdirle karşılandı ve yeni girişimcilere ilham kaynağı olması temennisi dile getirildi.

İlgili Yazılar