Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. Semrush Nedir?

Semrush Nedir?

haber haber - - 7 dk okuma süresi
21 0

Semrush Nedir?

Arama motoru optimizasyonu veya SEO söz konusu olduğunda, odaklanmanız gereken en kritik alanlardan biri, web sitenizin arama sıralamasını iyileştirmek için alakalı ve yüksek hacimli anahtar kelimelerle içerik ve web sayfaları oluşturmaktır. Bunu yapmak için, en değerli sonuçlar için güncel bilgiler sağlayabilen bir anahtar kelime araştırma aracıyla çalışmak için biraz zaman harcamanız gerekir. semrush nedir sorusuna yanıt arayanlar için, çevrimiçi görünürlük yönetim platformunun yardımcı olabileceği yer burasıdır.

Semrush Nasıl Kullanılır?

SEMrush, kitlenizin ilgilendiği faydalı ve ilgi çekici içerik oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, dijital pazarlama stratejinizi önemli ölçüde geliştirmek için kullanabileceğiniz beş ana yol vardır. Bunlar;

 • SEO
 • Halkla İlişkiler ve İçerik
 • Pazar Araştırması
 • Sosyal Medya
 • Ücretli Trafik şeklindedir.

SEMrush, bir anahtar kelime araştırma aracından daha fazlasıdır. E-ticaretinizi veya kurumsal işinizi büyütebilecek eksiksiz bir SEO paketidir.İstanbul SEO ile bölgede bu alanda hizmet veren firmadan Semrush ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmeniz mümkün olur. Alanında uzman bir ekip ile Semrush’ı etkili bir şekilde kullanabilmek adına gerekli araçlarla ilgili hizmet alımı da söz konusudur.

SEO

SEMrush’ın SEO araç takımı, web sitenizi ve web sayfalarınızı sorunlu noktalar için denetleyebilen ve hatta geri bağlantıları analiz edebilen kapsamlı bir veri analizi aracıdır. Basit, kullanıcı dostu bir gösterge panosuyla, en iyi anahtar kelimelerinize ilişkin verileri görebilir. Site performansınızı görüntüleyebilir ve hangi hataların ve uyarıların web sitenizi tam potansiyelinden alıkoyduğunu keşfedebilirsiniz. SEO rendesi ile alanında uzman bir ekip SEO hizmetlerinizi en doğru şekilde karşılar.

Pazar Araştırması

Dijital pazar yeri son derece rekabetçidir ve internet ortamı içerisindeki rekabetinizi geride bırakmak için planlarınız olması gerekir. SEMrush’tan rekabetçi araştırma araç seti, web sitenizde birden fazla cihazda aldığınız ziyaretlerin ve ziyaretçi katılımının sayısını gösterebilir. Ayrıca, her sayfada geçirilen ortalama süreyi ve hemen çıkma oranı yüzdesini de görüntüler. Bu, eğilimleri belirlemek ve web sitenizin trafiğini iyileştirmek için içeriği değiştirmek ve nihayetinde rakiplerinizden daha fazla ürün ve hizmet satmak için çok kullanışlıdır.

Halkla İlişkiler ve İçerik

SEMrush ile ilgili ilginç olan şey, genel içeriğinizin performansını sunabilen bir İçerik pazarlama araç seti içermesidir. Örneğin, ürünlerinizden biri için bir blog makalesi yazdığınızı varsayalım. İçerik pazarlama araç seti, blogun arama motorlarında tam olarak ne kadar iyi performans gösterdiğini size söyleyecek ve daha da iyi performans göstermesi için yapabileceğiniz değişiklikleri önerecektir. Bu benzersiz araç seti, içerik ekibinizin içeriğinizi düzenlemesi ve strateji oluşturması için bir editoryal takvimle birlikte gelir.

Sosyal Medya

SEMrush ayrıca sosyal medya performansının güçlü bir uzantısı olarak hizmet eder. Sosyal medya araç seti, gönderilerinizin her birinin performansına bakabilir, gönderileri önceden planlayabilir ve hatta Facebook gönderilerinizi artırabilir. SEMrush, rakiplerinizin sosyal stratejilerine bir göz atmayı ve daha etkili bir sosyal medya varlığı oluşturmayı her zamankinden daha kolay hale getirir. Son olarak, SEMrush’ın reklamcılık araç seti, ücretli arama trendlerini belirlemenize ve kampanyanız için en düşük ve en yüksek ortalama tıklama başına maliyeti (TBM) görüntülemenize yardımcı olabilir. Bölgenizdeki tıklama başına ödeme (PPC) maliyetini bile kırabilir.

SEMrush Ne Kadar?

Çeşitli SEO ve anahtar kelime araştırma araçları mevcut olduğundan, özellikle SEO konusunda yeniyseniz işiniz için en iyi çözümün hangisi olduğuna karar vermek zor görünebilir. Bununla birlikte, Ahrefs, Moz ve Spyfu gibi diğer araçlarla benzerlikler paylaşabilirken, SEMrush’ın genel kullanıcı deneyimi o kadar ayrıntılıdır ki herhangi bir e-ticaret işletmesi hizmetlerinden faydalanabilir. Şirketinizin temsil ettiği işletme türüne bağlı olarak birden fazla SEMrush fiyatlandırma modeli mevcuttur ve bununla ilgili firma üzerinden de detaylı bir şekilde bilgi alınabilir.

Genel ücretler;

 • Pro (serbest çalışanlar için ayda 99,95 ABD doları)
 • Guru (küçük işletmeler ve yeni kurulan pazarlama ajansları için 199,95 $/ay)
 • İşletme (daha büyük e-ticaret işletmeleri veya ajansları için ayda 399,95 ABD doları)
 • Kurumsal (özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için özel fiyatlı) şeklindedir.

SEMrush Nasıl Ortaya Çıktı?

SEMrush, 2008 yılında SEO ve bilgi teknolojisi uzmanları Oleg Shchegolev ve Dmitry Melnikov tarafından kendi web sitesinde açıklandığı gibi çevrimiçi rekabeti adil ve şeffaf bir hale getirme projesi olarak oluşturulmuştur. Kökeni, Google Chrome için temel SEO analizine izin veren ve bugün hala var olan ücretsiz bir uzantı olan SEOquake’dedir. Ancak kurucuları bunu SEMrush’tan çok farklı bir amaç ile açıklamaktadır. İkincisi şu anda dünya çapında üç milyondan fazla kullanıcıya sahip ve İspanya dahil 150’den fazla ülkede yapılan aramaları analiz eder.

SEMrush’ın Ana İşlevleri

SEMrush sürekli güncellenen bir platformdur, bu nedenle araçları periyodik olarak yenilenir. Menüsü aşağıdaki araç bloklarında yapılandırılmıştır ve SEO, reklam, sosyal ağlar, rekabetin içeriği ve analizi şeklindedir. SEO bölümünde, ana arama çubuğu aracılığıyla şunları analiz etmek mümkündür;

 • ●       Bir etki alanı
 • Bir anahtar kelime
 • Belirli bir URL

SEO’da bir dizi alt bölüm vardır. Bunlar; rakip araştırması anahtar kelime araştırması, geri bağlantı oluşturma, sıralama izleme ve ON Page SEO şeklinde sıralanır. Semrush hizmetlerinden yararlanabilmek için firma üzerinden ekonomik destek alınabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir