Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Spotline Merkezi Açıkladı: Çocuk İstismarı ve Nazi Propagandası İçerikleri ile Mücadelede Son Durum

Spotline Merkezi Açıkladı: Çocuk İstismarı ve Nazi Propagandası İçerikleri ile Mücadelede Son Durum

haber haber - - 2 dk okuma süresi
37 0

Spotline Merkezi’nden Yapılan Açıklamaya Göre

Geçen yıla ait veriler ve merkez yöneticilerinin değerlendirmeleri kamuoyuyla paylaşıldı. Açıklamaya göre, çocuk istismarı ve Nazi dünya görüşünü öven toplam 33 bin 349 paylaşım geçen yıl yapılmıştı. 2022’de ise bu sayı 33 bin 257’ye düştü. Bu paylaşımlardan 11 bininin yasa dışı olduğu belirtildi. Önceki yıla göre bu tür paylaşımların iki kat arttığı vurgulandı.

Spotline Yöneticisi Barbara Schlossbauer’den Açıklama

Spotline Yöneticisi Barbara Schlossbauer, çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, merkezin öncelikli hedefinin yasa dışı içerikleri royalbet güvenilir mi bürokrasi engeli olmadan hızlı bir şekilde dijital platformlardan kaldırmak olduğunu ifade etti. Schlossbauer, bu hedefi gerçekleştirebilmek için çeşitli ulusal kurumlarla dayanışma içinde olduklarını ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği yaptıklarını vurguladı.

Söz konusu yasa dışı içeriklerin tamamının ülke dışındaki sunuculardan yapıldığını kaydeden Schlossbauer, bu tür içeriklerle mücadelede yasaklamadan ziyade paylaşımın silinmesinin ve ulaşılabilir olmasını engellemenin daha etkili olduğunu sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar