Süper Lig’in 2022-23 Sezonundaki Yabancı Kuralı Nasıl Olabilir, Yeni Değişiklikler Nasıl Olacaktır?

 Süper Lig’in 2022-23 Sezonundaki Yabancı Kuralı Nasıl Olabilir, Yeni Değişiklikler Nasıl Olacaktır?

Süper Lig’in 2022-23 Sezonundaki Yabancı Kuralı Nasıl Olabilir, Yeni Değişiklikler Nasıl Olacaktır?

Süper Lig’de son dönemin en hareketli anları yaşanırken seyirciler de sezonun nabzını tutuyor. Ekip birçok yeni gelişmeyle kadrosunu güçlendiriyor ancak bu yıl da seyircinin çok güzel anlar yaşayacağı netlik kazanıyor.

Yeni sezonda Süper Lig’de yabancılar için kurallar yeniden değişecek. Geçen sezon 14 yabancı alabilen bir kulüp bunu 2 yabancı olmadan yapmak zorunda. Detaylar aşağıdaki gibidir. Çok hızlı ve heyecanlı başlayan Süper Lig, bu yıl çalkantı ve değişim geçirdi. Nihat Özdemir’in istifası, hakem karmaşası, Fenerbahçe ve Trabzonspor karşı karşıya geldi. Süper Lig olaylarına ayak uydurmak çok zordu ama uzaylı kurallarında bir değişiklik daha oldu. Son birkaç yılın belki de en tartışmalı konusu olan yabancı hakimiyeti önümüzdeki sezon kafaları karıştıracak.

TFF Federasyonu Açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu, 2021-22 sezonu için yabancı kuralının 8+3 olduğunu açıkladı. Takımda 14 yabancı var ama sahada 8 yabancı var ve bu sezon bu sistem yabancılara kural olarak uygulandı. Peki, 2022-23 sezonunda Süper Lig’in yabancı hakimiyeti ne olacak? Ne değişti? Detaylar şu şekilde 10 yabancı bu sezon 12 yıllığına planlanıyor. 2022-23 sezonunda 19 takımın oynayacağı Süper Lig’de yabancı takım sayısının 12, sahadaki yabancı sayısının ise 7 olacağı açıklandı.

TFF’ye göre; 2324 sezonunda (önümüzdeki sezon) Süper Lig’de eskisi gibi 18 takıma indirilecek olan Süper Lig’de takımdaki yabancı sayısı 10, sahadaki yabancı sayısı 6 olacak. Pandemi zamanı sonrası, TFF’nin cumhurbaşkanlığı seçimine kadar kararını değiştirmemesi halinde önümüzdeki sezon takımda 12, sahada 7 yabancıyla karşılaşacak ve ardından kademeli olarak azalacak.

deneme bonusu veren siteler

Formun Üstü

Formun Altı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun