Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Tiktok Nedir?

Tiktok Nedir?

haber haber - - 2 dk okuma süresi
45 0

Tiktok Nedir?

Tiktok kullanıcılarına 60 saniyelik videolar izlenmesini ve yayınlanmasını sağlayan bir sosyal medya platformudur. Tiktok içerisinde yayınlanan videolar eğlenme amacı ile oluşturulur ama aynı zamanda özgün içerikler üretilmesini de sağlamaya çalışırlar. İnsanların yaratıcılıklarının arttırılmasının hedeflendiği bir sosyal medya platformudur. Bu sebeple dünya üzerinde birçok kişi Tiktok kullanıcısıdır.

2017 yılında Musical.ly uygulamasının Çinli bir teknoloji şirketi  tarafından satın alınması ile Tiktok uygulaması ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkışı ile birlikte dünya çağında bir üne sahip olmuştur. Tiktok kullanıcıları buradan eğlenmek için videolar çekerler ve paylaşımlar yaparlar. Aynı zamanda burada yüksek takipçili olmak için tiktok takipçi satın al gibi paketleri olan sosyal medya ajanslarından hizmet alınarak takipçi sayıları arttırılır ve videolar daha çok kişilere ulaştırılır

Tiktok Ne İşe Yarar?

Tiktok kullanıcılarına hem videolar oluşturmak için hem de bu oluşturdukları videoları yayınlamak amacıyla hizmet veren bir sosyal medya platformlarından biridir. Burada inşalar kendi çekmiş oldukları videoları yayınlayıp ya da canlı yayınlar açarak daha çok kullanıcılara ulaşırlar. İnsanlar burada oluşturdukları videolara istedikleri sesleri veya müzikleri ücretsiz bir şekilde ekleyebilirler.

Aynı zamanda Tiktok içerisinde bulunan videolar ve müzikler ile kendi videolarını Tiktok kullanıcıları düzenleyerek istedikleri şekillerde paylaşımlar yapabilirler. Emoji etiketleri ve yüz filtreleri ile de videolarına farklı bir eğlence katabilirler. Video düzenleme araçları sayesinde de kolayca kırpma, kesme, birleştirme ve kopyalama işlemleri yapılır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir