Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. ukrayna üniversitesi kiev

ukrayna üniversitesi kiev

haber haber - - 3 dk okuma süresi
25 0

ukrayna üniversitesi kiev

1934 yılına kadar Kiev Politeknik Enstitüsü olarak bilinen University Kyiv, Ukrayna’nın en eski üniversitesidir. 1917’de Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin bir kararnamesiyle kuruldu. 70.000’den fazla öğrencisi ve 35.000 çalışanı ile University Kyiv, Doğu Avrupa’nın en büyük üniversitesidir. University Kyiv, 100’den fazla bölüm ve fakülte ile yüksek kalitede eğitim ve araştırma sunmaktadır.

 Kiev Üniversitesi, Ukrayna’daki en eskilerden biri ve güçlü bir bilimsel bilime sahiptir. Doğu Avrupa’nın en büyük, Avrupa’nın ise üçüncü büyük üniversitesidir. Aynı zamanda 1832’de kurulduğu için dünyanın en eski üniversitelerinden biridir. QS Dünya Üniversite Sıralaması’nın 2016 sıralamasına göre Kiev Üniversitesi dünyada 265. ve Avrupa bölgesinde 36. sıradadır.

Üniversite 1934 yılına kadar Kiev Politeknik Enstitüsü olarak bilinen Kiev, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunuyor. 5 Mayıs 1917’de Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin bir kararnamesi ile kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana birçok bilim adamı ve aydının yetişmesini sağlamıştır. Fakülteleri tüm Kiev’e yayılmıştır ve konuma göre farklı eğitim seviyelerine ulaşır. Bölümleri, uzun yıllara dayanan öğretim tecrübesine sahip yüksek nitelikli personel tarafından yönetilmektedir. Bu, tüm kursların yüksek kalitede olmasını ve toplum üzerinde gerçek bir etki yaratabilmesini sağlar.

University Kyiv, geniş coğrafi yayılımı nedeniyle çok çeşitli bir üniversitedir. Ukrayna’nın yedi coğrafi bölgesini kapsayan 35 fakülteye sahiptir. Bunlar: Karadeniz Sahili (Feodosiya), Orta Ukrayna (Kharkiv), Kuzey Bölgesi (Kiev), Güney Bölgesi (Lviv), Kırım Yarımadası (Sevastopol) ve Doğu Bölgesi (Ternopil). Bunların her birinin kendi kütüphanesi, kafeteryası, öğrenci merkezi ve öğrenci grubunu desteklemek için diğer tesisleri vardır. Öğrencileri okurken fiziksel aktivite yapmaya teşvik eden bir atletizm bölümü de bulunmaktadır.

University Kyiva’nın kabul süreci, lise eğitimini tamamlamış adaylar için bir giriş sınavına dayanmaktadır. Bu sınavı geçtikten sonra, başvuru sahipleri, Kiev’deki University Kyiva’nın ana kampüsünde yazışma kursları veya tam zamanlı eğitim yoluyla bir Lisans veya Yüksek Lisans programına başvurabilirler.

 University Kyiva, Doğu’daki en eski üniversitelerden biridir. Avrupa ve Avrupa’nın en büyük üniversitelerinden biri. Fakülte sistemi, yüksek kaliteli eğitim materyalleri ve tesisleri ile öğrencileri hem tam zamanlı hem de yazışma çalışmaları yoluyla destekler.

eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim /     İstanbul    telefon : 0212 709 8 709

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir