Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Ukrayna’da Eczacılık Üniversitesi

Ukrayna’da Eczacılık Üniversitesi

haber haber - - 4 dk okuma süresi
21 0

Ukrayna’da Eczacılık Üniversitesi

Ukrayna’nın en eski eczacılık üniversitelerinden biri olan Kharkiv Üniversitesi 1793 yılında açılmıştır. Kharkiv Üniversitesi bir kamu kurumudur. Eğitimin ilk dört yılı, öğrencileri bir lisans derecesine hazırlar. İlk dört yıllık eğitimden sonra öğrenciler tıp veya eczacılık gibi diğer fakültelere geçiş yapabilirler. Kharkiv Üniversitesi’ndeki öğrenciler eğitim almanın yanı sıra sosyal hayatlarının tadını çıkarıyor ve birçok ders dışı aktiviteye sahip oluyorlar.

 İlk olarak Kiev’de kurulan Kharkiv Devlet Üniversitesi, şimdi hem Kharkiv’de hem de Kiev’de faaliyet gösteriyor. Ukrayna’da ilk devlet yüksek öğrenim kurumu oldu ve ülkenin en eski üniversitesidir. Bu üniversite, öğretim ve araştırma tesisleri için mükemmel bir üne sahiptir. Mezunları yurt içinde ve yurt dışında çeşitli mesleklerde başarı elde etmişlerdir. Kharkiv Devlet Üniversitesi, tüm eğitim alanlarındaki mükemmelliği ile tanınır.

Kiev’de açılan bir diğer üniversite, Doğu Avrupa’nın en eski ve en büyük üniversitelerinden biri olan Kiev Ulusal Üniversitesi’dir. 1934 yılında Alexander Josifovich Kuzemzew tarafından kurulan bu üniversitenin 18 binin üzerinde öğrencisi ve 4500’den fazla öğretim üyesi bulunmaktadır. Bu üniversitede her yıl yaklaşık 7300 öğrenci derslere devam etmektedir; bunların yaklaşık 600’ü 70’in üzerinde ülkeden gelen yabancı vatandaşlardır. Bu üniversite, Ukrayna vatandaşlarına eğitim sağlamanın yanı sıra, öğretim üyeleri ve dünyanın dört bir yanından öğrenciler arasındaki uluslararası işbirliğini de teşvik etmektedir.

 The Times Higher Education Ranking 2016/2017’ye göre Avrupa’nın en iyi 10 üniversitesi arasında, Eczacılık Üniversitesi ( Farmakoloji Üniversitesi) 100 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermektedir. 1887 yılında bu üniversite, İmparator III. Aleksandr’ın emriyle İmparatorluk Tıp Bilimleri Akademisi’nin bir parçası olarak kurulmuştur. Bu, Ukrayna’daki sadece iki eczane üniversitesinden biridir. Bu aynı zamanda Eğitim ve Bilim Bakanlığı’na bağlı iki üniversiteden biridir (diğeri Kharkiv Üniversitesi’dir). Tüm akademik personel ve öğretim üyeleri, bunun gibi akademik olarak tanınan bir kurumda eğitim vermek için gerekli olan, tanınmış bir kurumdan Türkçe akademik diplomaya sahiptir.

 Kharkiv Üniversitesi, Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olmasının yanı sıra, Rusya ve Almanya da dahil olmak üzere başka yerlerde başarılı kariyerler kurmaya devam eden birçok önde gelen mezun. The Times Higher Education Ranking 2016/2017’ye göre hem Kharkiv Devlet Üniversitesi hem de Eczacıllık Üniversitesi Avrupa’nın en iyi 10 üniversitesi arasındadır. Bununla birlikte, Ukrayna’da modern yüksek öğretimi tartışırken bahsetmeyi hak eden birçok mükemmel Ukrayna üniversitesi var!

 eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim /     İstanbul    telefon : 0212 709 8 709

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir