Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Ukraynada öğrenci yaşamı nasıl

Ukraynada öğrenci yaşamı nasıl

haber haber - - 5 dk okuma süresi
30 0

Ukraynada öğrenci yaşamı nasıl

İnsanlar Ukrayna’yı düşündüklerinde genellikle başkent Kiev’i hayal ederler. Bununla birlikte, ülke hareketli metropolünden çok daha fazlasıdır – geniş bir üniversite sistemine ve dost canlısı bir halka ev sahipliği yapmaktadır. Ukrayna’nın neresinde olursanız olun, insanları açık fikirli ve öğrenmeye hevesli bulacaksınız.

 Ukrayna’nın bu kadar büyük bir nüfusa sahip olduğu düşünüldüğünde, ülkenin bu kadar çok öğrenciye sahip olması şaşırtıcı. Dünya Bankası’na göre, 2016’da Ukrayna’da üniversiteye gitme oranı yüzde 49’du. Bu, aynı yıl Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yüzde 22’lik üniversiteye gitme oranının neredeyse iki katı. Ayrıca Ukrayna’da öğrenci hayatı diğer gelişmiş ülkelere göre oldukça uygundur. Devlet üniversiteleri için ortalama yıllık öğrenim ücreti yaklaşık 260-320$’dır, bu da bir Amerikan üniversitesinin yarı fiyatına eşittir.

Ukrayna’daki öğrenciler için en büyük zorluklardan biri mezun olduktan sonra iş bulmaktır. Dünya Bankası’nın 2015 rakamlarına göre, o yıl 15-64 yaş arası tüm Ukrayna vatandaşlarının yüzde 53’ü istihdam edildi. İstihdam edilen bu vatandaşların yüzde 31’i kamu sektöründe çalışırken, özel sektörde sadece yüzde 1’dir. Bu istihdam fırsatları eksikliği, yeni mezunları hayallerinin peşinden gitmekten caydırabilir ve onları kendi çalışma alanlarında bir meslek peşinde koşmaktan caydırabilir. Bu sorun evrenseldir ve Ukrayna’ya özgü olmasa da, hükümetin bu konuda yardımcı olabileceği yollar vardır – örneğin, ücretleri sübvanse etmek veya üniversiteden yeni mezunları işe alan işverenlere vergi indirimleri vermek gibi.

 Öğrenci nüfusunu rahatsız eden başka bir sorun gıda fiyatlarıdır. Kiev’deki gıda fiyatları zararlı olmasa da, başka yerlerdeki gıda fiyatları yüksek. Birçok öğrenci, gerekli yiyecekleri satın almak veya üniversite kursları için ödeme yapmak arasında seçim yapmak zorundadır. Bütçenizde yeterli yiyecek yoksa bu, çalışmayı son derece zorlaştırabilir. Gıda maliyetlerinin yanı sıra, ülkenin birçok bölgesinde yaşam giderleri de yüksektir. Kalabalık nüfusu nedeniyle Kiev’de yaşam giderleri daha düşük olsa da, şehir merkezinin dışında yaşayarak tasarruf etmek yine de mümkündür.

Eğitim kalitesi birçok faktöre bağlı olsa da, herhangi bir gelişmiş ülkede bulacağınız bir şey uluslararasıdır. öğrenciler. Farklı kültür ve değerlere sahip farklı ülkelerden gelen uluslararası öğrenciler, çok ihtiyaç duyulan çeşitliliği Ukrayna kampüslerine getiriyor. Farklı kültürler arasında köprüler kurmaya ve diğer herkes için daha kapsayıcı bir öğrenme ortamı oluşturmaya yardımcı olurlar. Uluslararası öğrenciler Ukrayna üniversitelerine harika şeyler getirirken, yanlarında kendi ülkelerinden de diller veya gelenekler gibi harika şeyler getiriyorlar. Kültürlerine saygı duymaya ve onlardan da bir şeyler öğrenmeye istekli olduğunuzda uluslararası öğrencilerden öğrenmek daha kolaydır.

Ukrayna, iyi istihdam fırsatlarının olduğu samimi bir ortam arayan hem ülke içinde hem de uluslararası öğrenciler için ideal bir yerdir. düşük yaşam maliyeti. Yaşam koşulları ülkenin her yerinde ideal olmaktan uzak olsa da, Kiev öğrenci yaşamı için gelişen bir merkez olarak öne çıkıyor. Öğrenci hayatı, ucuz yaşam maliyetleri ve bol istihdam olanakları sayesinde canlı ve uygun fiyatlı – sadece uluslararası öğrencilere de açık olduğunuzdan emin olun!

 eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim /     İstanbul    telefon : 0212 709 8 709

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir