Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ulaştırma Bakanı Uraloğlu Helikopter Kazasıyla İlgili Açıklama Yaptı

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu Helikopter Kazasıyla İlgili Açıklama Yaptı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
18 0

“MUTLAKA O SİNYALLER BİZE DÜŞER AMA DÜŞMEDİ”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara’da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Uraloğlu, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve beraberindeki heyetin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Uraloğlu, “Helikopterin düştüğü alanın deniz ve hava arama kurtarma sorumluluk sahası içinde olduğunu belirterek, “Bütün hava ve deniz araçlarının sinyallerini takip ediyoruz. Helikopterin bir sinyal verip vermediğini takip ettik. İran tarafıyla iletişime geçtik, fakat maalesef sinyal alamadık. Mutlaka o sinyaller bize düşer, ama düşmedi.” şeklinde konuştu.

“İRAN HALKINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM”

Uraloğlu, kazayla ilgili olarak İran’dan alınan bilgilerle Milli Savunma, İçişleri Bakanlıkları, Genelkurmay ve Afet Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile iş birliği içinde olduklarını belirtti. Uraloğlu, “Bu tür kazaların hava güvenliği ve seyrüsefer araçlarının emniyeti açısından ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, hava şartlarının dikkate alınması gerektiğini kaydetti. Sayın Reisi’ye Allah’tan rahmet, İran halkına başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar