Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Uluslararası Liderlerden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’ye Başsağlığı Mesajları

Uluslararası Liderlerden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’ye Başsağlığı Mesajları

haber haber - - 2 dk okuma süresi
39 0

IRAk Başbakanı Sudani’den Taziye

IRAk Başbakanı Sudani, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindekilerin yaşamını yitirdiği talihsiz uçak kazasında derin üzüntülerini dile getirerek, İran halkına en içten taziyelerini iletti. Sudani ayrıca, İran’a dayanışma mesajını da iletti.

HAMAS’tan Başsağlığı ve Dayanışma Mesajı

HAMAS, İran’ın ruhani lideri Ali Hamaney’e, İran hükümetine ve halkına taziye mesajı gönderirken, İranlı liderlerin Filistin davasını ve İsrail’e karşı direnişi desteklediği için övgülerde bulundu. Ayrıca, İran’ın bu büyük kaybı aşacağına olan güvenlerini dile getirdi.

YEMEN’deki HUSİLERden Taziye

Yemen’deki Husilerin lideri, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindekilerin ailelerine, İran halkına ve yönetimine en derin taziyelerini sundu. Ailelere sabır ve teselli dileyen lider, İran halkının liderlerine olan bağlılığını vurguladı.

KATAR EMİRİ ES-SANİ’den Rahmet ve Mağfiret Dileği

Katar Emiri Es-Sani, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi dolayısıyla İran hükümeti ve halkına en içten taziyelerini iletip, Yüce Allah’tan rahmet ve mağfiret dileklerini iletti. Katar Emiri, Allah’a aid olduklarını belirtti.

PAKİSTAN’dan Dayanışma ve Başsağlığı Mesajı

Pakistan Başbakanı Şerif, eski adıyla Twitter’da yaptığı açıklamada, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindekilerin kaybı nedeniyle Pakistan hükümeti ve halkının derin taziyelerini iletti. Pakistan, İran’la dayanışma göstergesi olarak bir günlük yas ilan etti.

İlgili Yazılar