Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Bakan Tekin, Eğitim Gündemine İlişkin Soruları Yanıtladı

Bakan Tekin, Eğitim Gündemine İlişkin Soruları Yanıtladı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
32 0

Bakan Tekin, Müfredat Değişikliği Konusunda Açıklamalar Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı NTV canlı yayınında eğitim gündemine ilişkin soruları yanıtladı. Tekin, müfredat değişikliği konusunda her kesime çağrıda bulunduklarını ancak az geri dönüş aldıklarını belirtti. Nisan ayının sonunda metni kamuoyuyla paylaştıklarını ifade etti.

Yeni Müfredat Taslağı İçin 67 Bin Görüş ve Öneri Geldi

Bakan Tekin, yeni müfredat taslağı için 67 bin civarında görüş ve öneri geldiğini aktardı. Bu görüşlerin %16’sının metne yansıtıldığını belirten Tekin, sürecin katılımcı ve demokratik bir mantıkla yürütüldüğünü vurgulayarak eleştirilerin tamamını reddettiğini söyledi.

Osmanlı Dönemi Eleştirilerine Yanıt

Müfredatta Osmanlı dönemi üzerindeki eleştirilere değinen Tekin, devamlılık ve kopuş konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Devletler arasında bir devamlılık olması gerektiğini vurgulayan Tekin, çocukların bu devamlılığı içselleştirmesini istediklerini ifade etti.

Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Öğrenci Etkinlikleri

Bakan Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu’na ilişkin düzenlemelerin Anayasa Mahkemesi kararları doğrultusunda yapılacağını ve öğrenci etkinliklerinin velilerin maddi yükünü minimize etmek amacıyla düzenlendiğini belirtti. Mezuniyet balolarının yasaklanmadığını, sadece kontrollü bir şekilde yapılmasını istediklerini açıkladı.

İlgili Yazılar