Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Başakşehir- Fenerbahçe Maçı Analizi, ‘Galibiyeti Getirecek Tek Bir Etki Var!’

Başakşehir- Fenerbahçe Maçı Analizi, ‘Galibiyeti Getirecek Tek Bir Etki Var!’

haber haber - - 2 dk okuma süresi
44 0

Başakşehir- Fenerbahçe Maçı Analizi, ‘Galibiyeti Getirecek Tek Bir Etki Var!’

Başakşehir ile Fenerbahçe arasında oynanan mücadelenin ardından dikkat çeken analiz, galibiyeti getiren etkenin öne çıkmasını sağladı. Maç, özellikle ilk 30 dakika içinde yaşanan sakatlıklar ve stratejik tercihlerle farklı bir seyir izledi.

Sakatlıklar ve Taktik Değişiklikler, Müthiş 60, Vasat 30 Dakika

Başakşehir, Fenerbahçe karşısında zor anlar yaşadı. Orta saha oyuncusu Abeid’in sakatlığı ve ardından Ömer Ali’nin 30. dakikada sakatlanması, takımın geriden pasla çıkma yeteneğini olumsuz etkiledi. Çağdaş Atan’ın neden Josef’i oyuna almadığı merak konusu oldu. Fiziksel nedenlerle yapılmayan bu değişiklik, Figueiredo’nun kırmızı kart görmesiyle birleşince Başakşehir’in işleri daha da zorlaştı.

Tek Kale Oyun ve Dzeko’nun Performansı

Fenerbahçe ise ilk 30 dakikada Ba-Dzeko kapışması sebebiyle atak sürekliliği sağlamakta zorlandı. Ancak 30. dakikadan sonra Dzeko’nun derine gelerek oynamaya başlamasıyla oyun dengesi değişti. Başakşehir kalesine yöneltilen 14 şutun 7’si Dzeko’dan geldi. Fenerbahçe’nin tek eksikliği ise gol oldu. İlk devre sonunda topla oynama istatistiği 30’a 3 olan Fenerbahçe, rakip ceza alanında etkili olamadı.

Volkan Geçit Vermedi

Fenerbahçe, son dönemde maçlara beraberlikle girmeye alışmıştı. Ancak Başakşehir maçında kırılma noktası uzaktan şutlarda yaşandı. Bu sezon ceza alanı dışından 7 gol yemiş olan Başakşehir, Fenerbahçe’yi uzaktan şutlarla geçmekte zorladı. Szymanski’nin ceza alanı dışından denemesi sonucunda kazanılan penaltıyla Fenerbahçe, Volkan’ı geçerek maçı 3 puanla tamamladı.  megapari kayıt

Başakşehir – Fenerbahçe maçı, sakatlıklar, taktik değişiklikler ve uzaktan şutlarla dolu bir mücadeleyi beraberinde getirdi. Analizler, galibiyeti getiren etkenin uzaktan şutlar ve Volkan’ın performansı olduğunu gösterdi.

İlgili Yazılar