Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Esnaf, Kurban Bayramı Alışverişlerini Değerlendirdi

Esnaf, Kurban Bayramı Alışverişlerini Değerlendirdi

haber haber - - 1 dk okuma süresi
27 0

Esnaf Odası Başkanı Palandöken’den Bayram Alışverişleri Değerlendirmesi

Esnaf Odası Başkanı Palandöken, Kurban Bayramı alışverişlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bayram tatilinin 9 gün olmasının etkisiyle tüm esnaf kesiminde hareketlilik yaşandığını belirten Palandöken, 415 meslek dalında hizmet veren esnafların da bu dönemde canlılık gösterdiğini ifade etti.

Ekonomik Hareketlilik Başladı

Bayram alışverişleri ve seyahatlerin artmasıyla piyasada hareketliliğin başladığını vurgulayan Palandöken, sadece kurbanlık satışlarından beklenen gelirin 110 milyar lirayı aşacağını belirtti. Ayrıca, çocukların karne hediyeleri, bayram ziyaretleri için yapılan alışverişler ve tatil planlarıyla birlikte toplamda 150-200 milyar lira civarında bir para akışının beklendiğini dile getirdi.

Sahte Para Uyarısı

Kurban pazarlarında ve çarşı alışverişlerinde sahte paraya karşı dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Palandöken, paraların detaylarının iyi bilinmesi gerektiğini belirtti. Bu konuda önlem alınması adına kolluk kuvvetlerinin sayısının artırılması ve kurban pazarlarında para kontrol makinesi bulundurulması gerektiğini önerdi.

İlgili Yazılar