Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Küresel Silah Şirketleri Hızla İşçi Alımında

Küresel Silah Şirketleri Hızla İşçi Alımında

haber haber - - 2 dk okuma süresi
23 0

Savunma ve Havacılık Sektöründe İş Alımları Artıyor

Küresel silah şirketleri, soğuk savaşın sona ermesinden bu yana en hızlı işçi alımını gerçekleştiriyor. Sektör, rekor seviyelere yaklaşan siparişleri yetiştirmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Artan Jeopolitik Gerilimler İş Alımlarını Arttırıyor

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, Rusya-Ukrayna savaşı gibi olaylar ve artan jeopolitik gerilimler nedeniyle askeri harcamalarını artırınca, silah şirketleri de işe alımlarda büyük artış yaşadı.

Şirketler Binlerce Kişiyi İşe Almayı Planlıyor

Financial Times’ın yaptığı ankete göre, ABD’li ve Avrupalı savunma ve havacılık devleri, bu yıl on binlerce kişiyi işe almayı hedefliyor. Sektör genelinde toplamda 37 bin kişilik bir işgücü talebi bulunuyor.

Çeşitli Pozisyonlara İhtiyaç Var

Mühendislerden yazılım geliştiricilere, siber güvenlik uzmanlarından kaynakçılara kadar çeşitli pozisyonlarda işe alım talepleri artıyor. Sektör genelinde işgücü neredeyse %10 artacak.

Şirketler Büyüme Planları Yapıyor

Silah şirketleri, gelecek yıllarda büyümeyi hedefleyerek binlerce yeni pozisyon için işe alım planları yapıyor. Özellikle endüstri ve yazılım mühendisleri üzerinde odaklanan şirketler, işgücünü genişletmeye çalışıyor.

Avrupa’dan Örnekler

Örneğin, İtalyan şirket Leonardo, 2025-2028 yılları arasında binlerce yeni işçi almayı planlıyor. Avrupa’da faaliyet gösteren diğer şirketler de benzer şekilde büyüme hedefleri doğrultusunda işe alımlarını artırıyor.

İlgili Yazılar