Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Milli Eğitim Bakanlığı Himayesinde Düzenlenen Yarışmanın Ödül Töreni Vialand Tema Park’ta Gerçekleşti

Milli Eğitim Bakanlığı Himayesinde Düzenlenen Yarışmanın Ödül Töreni Vialand Tema Park’ta Gerçekleşti

haber haber - - 2 dk okuma süresi
7 0

Milli Eğitim Bakanı ve İl Başkanları Törende Yer Aldı

Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde Albayrak Medya’ya ait Bilge Çocuk dergisi tarafından düzenlenen yarışmanın ödül töreni, Eyüpsultan’daki Vialand Tema Park’ta gerçekleştirildi. Törene, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbul Valisi Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Albayrak ve Albayrak Medya Genel Müdürü Abdullah Hanönü ile çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

Ülke Genelinden Binlerce Öğrenci Yarışmada Yer Aldı

Çocukların araştırma, yazma ve üretme becerilerini geliştirmek, yerli ve milli şuurla ülke menfaatlerini ön planda tutan uzay bilimi meraklılarının yetişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya, ülke genelindeki 18 bin okuldan 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri katıldı. Elemeleri geçerek finale kalan öğrencilerden bazıları ödül almaya hak kazandı.

Ödül Töreninde Manşiyon ve Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi

Yarışmada birinciliği Ankara’dan Ahmet Yiğit Alpay, ikinciliği Ankara’dan Ahmet Fevzi Ören, üçüncülüğü ise Sakarya’dan Işık Yıldırım elde etti. Ayrıca, mansiyon ödülüne layık görülen öğrenciler de ödüllerini törende aldı.

Astronot Alper Gezeravcı Çocuklara Motivasyon Verdi

Ödül töreninde Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, çocuklara hitaben yaptığı konuşmada, hayallerindeki her şeyi gerçekleştirebileceklerini ve devletin güçlü iradesiyle her türlü başarının mümkün olduğunu vurguladı. Gezeravcı, çocuklara gelecekte uzay alanında da başarılı olabileceklerini ve hayallerini kısıtlamamaları gerektiğini anlattı.

Bu özel ödül töreninde çocuklar, hem eğlenceli etkinliklere katıldı hem de geleceğe dair motivasyon dolu mesajlar aldı.

İlgili Yazılar