Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. ÖSYM Başkanı: Okulların Etrafında Gürültü Yapılmaması Önemli

ÖSYM Başkanı: Okulların Etrafında Gürültü Yapılmaması Önemli

haber haber - - 2 dk okuma süresi
30 0

Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’dan Uyarı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (2024-YKS) yapılacağı okulların etrafında gürültü yapılmaması uyarısında bulundu. Ersoy, “Toplumsal olarak bu konuda hep birlikte göstereceğimiz duyarlılık çok önemli” dedi.

Ali Koç: “Çok Duyarlıyız”

Ankara’da konuşan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, İstanbul’da YKS ile aynı tarihe denk gelen Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısına ilişkin bilgiler verdi. Kadıköy’de 49 okulda sınav yapılacağını belirten Ersoy, Fenerbahçe Kulübü Genel Kurulunun yapılacağı yere yakın 3 okul bulunduğunu ifade etti. Diğer okulların uzak olduğunu belirten Ersoy, Kadıköy’e giderken oluşabilecek trafik yoğunluğu ve gürültü konusunda önlemler alındığını söyledi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un da konuya duyarlı yaklaştığını ve gerekli hatırlatmaları yapacaklarını belirttiğini aktardı.

Futbolcular İçin Zagreb’de Sınav

Ersoy, ÖSYM’nin 18 Yaş Altı Milli Futbol Takımı futbolcuları için Zagreb’de YKS düzenlemesine ilişkin de bilgi verdi. Federasyonun genç millilere YKS tarihlerinde Zagreb’de olacakları ve sınavın o ülkede yapılması teklifinde bulunduğunu söyleyen Ersoy, ÖSYM olarak bu teklifi değerlendirdiklerini ve milli bir mesele olduğu için sınavın Hırvatistan’da yapılmasına karar verdiklerini açıkladı.

Fenerbahçe’den Özür Açıklaması

Fenerbahçe Spor Kulübü, Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısının üniversite sınavına denk gelmesi nedeniyle oluşabilecek rahatsızlıklar için özür diledi. Yapılan açıklamada, “Değerli üyelerimiz ve komşularımız, gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ediyoruz. Tüm öğrencilere YKS sınavında başarılar diliyoruz” denildi.

2018’de de Denk Gelmişti: Fenerbahçe’nin 2018’deki Başkanlık seçimi de LGS sınavına denk gelmiş, veliler ulaşım zorluğu ve gürültü konusunda şikayetlerini dile getirmişti.

İlgili Yazılar