Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türkiye ve Cezayir Arasındaki Ticaret Hacmi Hedefi İçin Adımlar Atılıyor

Türkiye ve Cezayir Arasındaki Ticaret Hacmi Hedefi İçin Adımlar Atılıyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
16 0

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 10 Milyar Dolarlık Ticaret Hacmi Hedefini Açıkladı

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye ve Cezayir arasındaki 10 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine ulaşmak için kararlı adımlar attıklarını belirtti. Bolat, iki ülke arasında Tercihli Ticaret Anlaşması müzakerelerine yakın zamanda başlanacağını müjdeledi.

Türkiye-Cezayir İlişkileri Gelişiyor

Bakan Bolat, Cezayir Ticaret ve İhracatın Teşviki Bakanı Tayeb Zitouni ile geçen yıl gerçekleştirdikleri yüksek düzeyli işbirliği toplantısında Tercihli Ticaret Anlaşması imzaladıklarını hatırlattı. İkili ticaret hacmi 6,3 milyar dolara ulaşan Türkiye ve Cezayir arasındaki ilişkilerin olumlu seyir izlediğini vurguladı.

Yatırımlar ve İşbirliği Artıyor

Bolat, Türkiye’nin Cezayir’deki toplam yatırımının 6 milyar doları aştığını belirterek, iki ülke arasındaki ticaret hacminin arttığını açıkladı. Ayrıca, karşılıklı yatırımların ve işbirliğinin artırılması için çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

Cezayirli Yatırımcılara Destek

Cezayirli yatırımcılara Türkiye’de her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını belirten Bolat, tarımsal mekanizasyon, güneş enerjisi, su altyapısı, hidrokarbon ve madencilik alanlarında işbirliği ve yatırımların artırılması için çaba harcayacaklarını dile getirdi.

İlgili Yazılar