Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AB İçişleri Bakanları Lüksemburg’da Toplandı

AB İçişleri Bakanları Lüksemburg’da Toplandı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
27 0

AB Komisyonu ve Üye Ülkeler Göç ve Uyuşturucu Kaçakçılığıyla Mücadelede Kararlar Aldı

AB İçişleri Bakanları, 2019’da göreve gelen AB yönetimi ve Belçika Dönem Başkanlığının son toplantısı için Lüksemburg’da bir araya geldi. Toplantıda, AB Komisyonu İçişlerinden Sorumlu Üyesi Ylva Johansson, son 5 yıl ve 6 aylık Belçika Dönem Başkanlığı süresince gerçekleştirilen faaliyetlerin değerlendirmesini yapacaklarını açıkladı.

Yeni Göç ve İltica Anlaşması Uygulanacak

Johansson, geçen ay onaylanan yeni Göç ve İltica Anlaşması’nın üye ülkeler tarafından uygulanmasının ele alınacağını belirtti. Üye ülkelerin yol haritasını uygulamaya istekli olduğunu vurgulayan Johansson, “Onlara geri dönüş oranlarında istikrarlı bir artış olduğu konusunda müjde vereceğim.” dedi.

Uyuşturucu Kaçakçılığıyla Mücadelede Koordinatör Atanacak

AB, uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele koordinatörü atayacaklarını duyuran Johansson, en tehditkar suç ağlarının haritalandırılmasının sonuçlarını tartışacaklarını aktardı.

Geçici Koruma Statüsü Uzatılacak

Johansson, AB’ye sığınan Ukraynalılara verilen geçici koruma statüsünün bir yıl daha uzatılmasının kararlaştırılacağını açıkladı.

Vize Politikaları Tartışılacak

Belçika’nın Göç ve İlticadan Sorumlu Devlet Bakanı Nicole de Moor, bakanlar arasında ortak vize politikalarının geleceğini tartışacaklarını belirtti. Gelecekte vize politikalarının kötüye kullanımıyla mücadele edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

İlgili Yazılar