Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Beyaz Saray Basın Sözcüsü: Biden’ın Videoları Kötü Niyetle Manipüle Ediliyor

Beyaz Saray Basın Sözcüsü: Biden’ın Videoları Kötü Niyetle Manipüle Ediliyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
25 0

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Pierre, Biden’ın Videoları Hakkında Açıklama Yaptı

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre, ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘kafası karışmış’ gibi göründüğü ve sosyal medyada tartışmalara neden videoları hakkında açıklamalarda bulundu.

Videoların Kötü Niyetle Yapıldığını İfade Etti

Pierre, dün düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Biden’ın sosyal medyada tartışmalara neden olan ‘kafa karışıklığı’ videolarıyla ilgili olarak, “Bu manipüle edilmiş videolar, kötü niyetle yapılıyor ve gerçeği yansıtmıyor” diye konuştu.

Deepfake Videoları ‘Ucuz ve Sahte’ Olarak Nitelendirdi

Videoları ‘ucuz ve sahte’ olarak tanımlayan Pierre, “Bu size Cumhuriyetçilerin burada ne kadar çaresiz olduğuna dair bilmemiz gereken her şeyi anlatıyor. Başkanın görevdeki performansı hakkında konuşmak yerine, yasama organlarında kazandığı zaferler, ülke genelinde Amerikan halkı için neler yapabileceği hakkında konuşmak yerine, bu deepfake’leri, manipüle edilmiş videoları görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Biden’ın Dans Etmeyen Videosuna Açıklama

Pierre, ABD Başkanı Biden’ın Beyaz Saray’da düzenlenen bir etkinlik sırasında müzik eşliğinde dans eden insanların yanında hareketsiz durduğu videoyla ilgili olarak da, “Başkan orada durup müzik dinliyordu ve dans etmedi. Kusura bakmayın, dans etmemenin bir sağlık sorunu olduğunu bilmiyordum. Etrafındaki insanlara bakarsanız, dans etmeyen insanlar da vardı” açıklamasını yaptı.

İlgili Yazılar