Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bursa’da Orman Yangını Kontrol Altına Alınmaya Çalışılıyor

Bursa’da Orman Yangını Kontrol Altına Alınmaya Çalışılıyor

haber haber - - 1 dk okuma süresi
20 0

Nilüfer’de Çıkan Orman Yangınına Ekipler Hemen Müdahale Etti

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Yolçatı Mahallesi yakınında bilinmeyen nedenle çıkan yangın, hızla yayılarak Ayvalı Deresi kıyısındaki hububat ekili arazilere sıçradı. Alevlerin fark edilmesiyle birlikte Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri olay yerine sevk edildi.

Kampüsteki Hayvanlar Güvenli Bölgelere Taşındı

Bursa Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde bulunan ormanlık alana da ulaşan yangın nedeniyle kampüsteki hayvanlar, özellikle kızıl geyikler, güvenli alanlara tahliye edildi. Bölgede yaşayanlar da ekiplere destek vererek yangının kontrol altına alınması için çaba sarf ediyor.

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş Açıklama Yaptı

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, yangının şiddetli rüzgarın etkisiyle büyüdüğünü belirterek, çok sayıda personel ve araçla müdahale ettiklerini vurguladı. Yangının kontrol altına alınması için canla başla çalıştıklarını ifade eden Vali Demirtaş, özellikle Veteriner Fakültesi’nde bulunan hayvanların tahliye edildiğini ve tedbir amaçlı yurtların boşaltıldığını söyledi. Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bulunan hastaların da gerekirse başka hastanelere nakledilebileceğini belirtti.

İlgili Yazılar