Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP MYK Toplantısında Görüşülen Konular ve Açıklamalar

CHP MYK Toplantısında Görüşülen Konular ve Açıklamalar

haber haber - - 2 dk okuma süresi
13 0

CHP MYK Toplantısının Gündemi

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’ye yapacağı iade-i ziyaret, miting takvimleri, Türkiye Belediyeler Birliği başkanı seçimleri, yenilenen belediye başkanlığı seçimleri ve Hakkari Belediye Başkanlığı’na kayyum atanması gündemleriyle toplandı.

Parti Sözcüsü Deniz Yücel’in Açıklamaları

CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Parti Meclisi (PM) toplantısının ardından yaptığı basın toplantısında, haftasonu YKS’ye giren öğrencilere başarılar dileyerek, AKP’nin eğitim konusundaki çabalarını eleştirdi. Yücel, Kurban Bayramı’na ilişkin de değerlendirmelerde bulunarak ekonomik zorluklara dikkat çekti.

MASAK Raporu ve Ayhan Bora Kaplan Davası

Deniz Yücel, MASAK raporunu değerlendirerek Halkbank’ın Ayhan Bora Kaplan’a kredi verdiği iddialarını skandal olarak nitelendirdi. Yücel, raporda yer alan bilgilerin ciddi soru işaretleri oluşturduğunu vurguladı.

Kayyum Atamaları ve Belediyeler

Yücel, Hakkari’de yaşanan kayyum atamasını eleştirerek, AKP’nin belediyelere çökme politikalarını kınadı. Kayyum atamalarının demokrasiye aykırı olduğunu belirterek, bu uygulamalara son verilmesi gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanına Hakaret ve Dış Politika

CHP Parti Sözcüsü, cumhurbaşkanına hakaret suçlamalarını eleştirirken, Türkiye’nin dış politikasındaki tutarsızlıklara da dikkat çekti. Yücel, Hamas konusundaki tutumu ve Çin ile olan ilişkileri sorguladı.

Anayasa Mahkemesi Kararı ve Tarım Politikaları

Yücel, Anayasa Mahkemesi’nin 703 sayılı KHK’nın iptaline ilişkin kararını olumlu karşılayarak, tarım politikalarında yaşanan sorunları da gündeme taşıdı. Çiftçilerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Yücel, Tarım ve Gıda Politikaları hakkında eleştirilerini dile getirdi.

CHP’nin İzlediği Yol ve Gelecek Planları

CHP Parti Sözcüsü, CHP’nin izlediği yol haritası ve gelecek planları hakkında açıklamalarda bulunarak, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Deniz Yücel, toplantının ardından 14 Haziran Cuma günü Tekirdağ’da düzenlenecek Buğday Mitingi’ne tüm vatandaşları davet etti.

İlgili Yazılar