Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Çınar’da Anız Yangınında Hayatını Kaybeden Amca ve Yeğen Toprağa Verildi

Çınar’da Anız Yangınında Hayatını Kaybeden Amca ve Yeğen Toprağa Verildi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
21 0

Bakan Yardımcısı Karaloğlu, Cenaze Törenine Katıldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Diyarbakır’ın Çınar ilçesindeki anız yangınında hayatını kaybeden amca ve yeğeninin cenazesine katıldı. Cenaze namazının ardından amca ve yeğen toprağa verildi.

Yangınla İlgili Açıklamalar

Bakan Yardımcısı Karaloğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, düşük nem ve şiddetli rüzgar nedeniyle yangınlarla yoğun mücadele edildiğini belirtti. Çanakkale’de 6 yangının söndürüldüğünü, Çınar ve Mazıdağı ilçelerinde ciddi bir zirai yangınla karşı karşıya kalındığını açıkladı.

Müdahalede Emek Verenler

Karaloğlu, Mardin ve Diyarbakır’dan toplamda 537 araç ve 1038 personelle müdahale edildiğini aktardı. Yangında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Zarar Tespiti ve Destekler

Diyarbakır’da 8 bin 100 dönüm arazinin zarar gördüğünü belirten Karaloğlu, hasar tespitlerinin devam ettiğini ve vatandaşlara destek olacaklarını söyledi. Ayrıca, yangında 556 küçükbaş hayvan telef oldu.

Savcılık Olaya El Koydu

Yangının çıkış nedeniyle ilgili olarak Cumhuriyet savcılığının olaya el koyduğunu belirten Karaloğlu, kesin bir tespitin henüz yapılmadığını ve sosyal medyadaki iddialara itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar