Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya-İtalya Ziyareti ve Gündeme İlişkin Değerlendirmeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya-İtalya Ziyareti ve Gündeme İlişkin Değerlendirmeler

haber haber - - 2 dk okuma süresi
23 0

Erdoğan’ın İspanya Ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya ziyareti sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. İspanya-İtalya ziyaretlerinin detaylarını paylaştı. Türkiye-İspanya 8. Hükümetlerarası Zirve Toplantısı’nda alınan kararlar ve ilişkilerin güçlenmesine yönelik adımlar hakkında bilgi verdi. İş birliğinin derinleştirilmesi ve yeni ticaret hedeflerinin belirlenmesi gibi konular ele alındı.

İtalya’ya Geçiş ve G20 Zirvesi

Erdoğan, İtalya’ya geçerek G20 Liderler Zirvesi’ne katıldıklarını belirtti. Afrika, Akdeniz, Yapay Zeka ve Enerji konularında yapılan oturumlarda fikir alışverişi yapıldı. Bölgesel tehditler ve uluslararası ilişkiler ele alındı. Gazze’deki durum ve uluslararası kurumların rolüne vurgu yapıldı.

Filistin ve İsrail Meselesi

Erdoğan, İspanya ile Filistin meselesindeki ortak hassasiyeti vurguladı. İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına karşı çıkılarak, Filistin’in haklı direnişi desteklendi. Ayrıca Avrupa’da yükselen ırkçılık ve terörle mücadele konuları ele alındı.

Yeni Anayasa ve Ekonomi

Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin darbe anayasası ayıbından kurtulması gerektiğini vurgulayarak, yeni anayasa sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıca enflasyonla mücadele ve ekonomideki gelişmeler hakkında bilgi verdi. Faiz politikaları ve mali disiplinin önemi üzerinde duruldu.

İlgili Yazılar