Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya’ya Resmi Ziyarette Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya’ya Resmi Ziyarette Bulundu

haber haber - - 1 dk okuma süresi
25 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Heyeti Madrid’e Varış

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Madrid-Torrejon de Ardoz Askeri Havalimanı’nda İspanyol yetkililer karşıladı. İspanya Dışişleri, Avrupa Birliği ve İşbirliği Bakan Yardımcısı Fernando Sampedro Marcos, İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Cristina Latorre Sancho ve Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Nüket Küçükel Ezberci’nin de aralarında bulunduğu ilgililer, Erdoğan’ı ve beraberindeki heyeti karşıladı.

Gündemde Gazze ve Türkiye-İspanya İlişkileri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temaslarında en öne çıkan konulardan biri Gazze oldu. İspanya’nın Filistin’i tanıma kararını takdirle karşılayan Erdoğan’ın, İspanyol muhataplarıyla Gazze’deki durumu detaylı olarak ele alması bekleniyor. Bölgedeki saldırıların durdurulması ve kalıcı barış konuları öncelikli gündem maddeleri arasında yer alıyor.

Ziyaret sırasında küresel gelişmeler ve Türkiye-İspanya ilişkileri de masada olacak. Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez’le birlikte Türkiye ve İspanya arasındaki 8. hükümetlerarası zirveye başkanlık edecek. Ticaret, finans, kültür ve spor alanlarında birçok anlaşmanın imzalanması planlanıyor.

Erdoğan’ın ayrıca, Türk ve İspanyol iş insanlarının katılacağı iş forumunun açılışına da iştirak etmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar