Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Endonezya Devlet Başkanı Gazze’de Ateşkes İçin Barış Gücü Göndermeye Hazır

Endonezya Devlet Başkanı Gazze’de Ateşkes İçin Barış Gücü Göndermeye Hazır

haber haber - - 2 dk okuma süresi
46 0

Prabowo Subianto’nun Açıklamaları

Endonezya’da Devlet Başkanı seçilen Prabowo Subianto, İsrail’in Gazze’de devam eden saldırılarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Subianto, Singapur’da gerçekleşen Shangri-La Diyaloğu’nda konuşarak Gazze’de ateşkes sağlanması için barış gücü göndermeye hazır olduklarını belirtti.

Barış Gücüne Destek

Subianto, ABD Başkanı Joe Biden’ın açıkladığı Gazze Şeridi’nde 3 aşamalı ateşkes taslağını olumlu bulduğunu ifade ederek, “İhtiyaç halinde Birleşmiş Milletler’in talep etmesi durumunda ateşkesin sürdürülebilmesi ve taraflara güvenlik sağlama amacıyla barış gücüne katkıda bulunmaya hazırız.” dedi.

Barışın Sağlanması İçin İşbirliği Çağrısı

Subianto, dünya genelindeki gerilimlerin çözümü için diyaloğun önemine vurgu yaparak, işbirliği olmadan kalıcı barışın sağlanamayacağını belirtti. Ayrıca ABD ve Çin’i insanların iyiliği için işbirliği yapmaya davet ederek, “Çin’i, ABD’yi ve Batılı müttefiklerini büyük güçler olarak liderlik sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Shangri-La Diyaloğu’nun Önemi

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü tarafından Singapur’da düzenlenen 21. Shangri-La Diyaloğu, 2 Haziran’da sona erecek. Bu kapsamlı forum, Asya-Pasifik bölgesindeki güvenlik konularını ele almak ve çözüm yolları bulmak amacıyla düzenlenmektedir.

İlgili Yazılar